„Wolny świat” zabity przez COVID-19

Opublikowano: 15.04.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1204

Jako osoba posiadająca wykształcenie w dziedzinie polityki zagranicznej i spraw międzynarodowych, często jestem proszony o wskazanie konsekwencji, gdzie Joe Biden jest przedstawiany jako tak zwany przywódcy „wolnego świata”. Podczas gdy łatwo jest dać się ponieść debacie na temat zalet mocno skompromitowanego człowieka, który jest fizyczną reprezentacją „wolnego świata”, i jak bardzo jest to godne pożałowania i przygnębiające, nie mogę powstrzymać się od zastanowienia się nad możliwością, że sam termin nie jest już realny.

Jaki „wolny świat”?

„Wolny świat” to termin, który pierwotnie został użyty do opisania alianckich mocarstw podczas II wojny światowej, ale ma on największe zastosowanie w chwili, gdy omawiamy to, co zjednoczyło antysowiecki blok wraz ze Stanami Zjednoczonymi podczas zimnej wojny. To właśnie te wartości „zachodniego świata”, takie jak wolność słowa, wolność mediów, wolność zgromadzeń i wolność zrzeszania się, zjednoczyły nasze suwerenne państwa przeciwko złu jakim jest komunizm.

COVID-mania zamieniła suwerenne państwa świata w następujące po sobie kolejno tyranie, tymczasem autorytarne siły świata wygrały tę drugą „zimną wojnę” przeciwko swoim obywatelom bez wystrzału. Niektórzy odnoszą wrażenie, że klasa rządząca, która właśnie zakończyła najszybszy wzrost swojej władzy w historii ludzkości, po prostu zwróci te zagrabione wolności, kiedy „stan wyjątkowy” dobiegnie końca. Nie jestem co do tego szczególnie przekonany, że tak się stanie. Jak powiedział kiedyś John Adams: „Wolność raz utracona, jest utracona na zawsze”.

W Stanach Zjednoczonych, nasz federalistyczny system pozwala na enklawy wolności w miejscach takich jak Floryda, Teksas, Południowa Dakota i tym podobne. Ale odważ się protestować w Stolicy Narodu, a szybko znajdziesz się na liście osób podlegających obserwacji FBI i prawie na pewno w przyszłości w naszym narodowym systemie stronniczych sądów. Nadal widzimy autorytarne państwa wdrażające „paszporty szczepionkowe” i inne środki dyskryminacji w imię walki z wirusem. W większości skupisk ludności w Stanach Zjednoczonych, nadal istnieją poważne „ograniczenia antyCOVIDowe” w społeczeństwie i gospodarce. Nasz naród nie jest już zjednoczony za ideami „Wolnego Świata” i są one teraz uważane za szlachetne idee, jedynie w wyżej wymienionych enklawach wolności w Ameryce. W pozostałej części kraju stało się jasne, że twoje prawa nie są ważniejsze od choroby, którą można w 99,8% wyleczyć.

Zniszczenia w pozostałej części świata anglosaskiego

Wielka Brytania umieściła swoich obywateli w zamknięciu na czas nieokreślony. Ich „restrykcje COVID” trwają już ponad rok i nie widać ich końca.

Kanada która również od ponad roku znajduje się pod ścisłym lockdawnem, okaleczyła wolną prasę, jednocześnie przekształcając się w chińską kolonię państwową. Pod „przywództwem” Justina Trudeau, Kanada zasadniczo zdelegalizowała swobodę przemieszczania się, wolność słowa, wolność wyznania i wolność zgromadzeń w imię wirusa.

Po tym jak chrześcijanie zburzyli ogrodzenie, które rząd zbudował wokół kościoła w Edmonton, policja wysłała 200 ciężko uzbrojonych policjantów. To jest ten budynek kościoła, który tam widzicie. To są sytuacje mające miejsce w Chinach, Iranie. Tymczasem to się dzieje w Kanadzie.

Nowa Zelandia, kolejny naród, który przymila się do Pekinu, jest zaangażowany w samozagładę „Zero COVID”, która wprowadziła lockdown w tym wyspiarskim narodzie odizolowanym od świata przez ponad rok. Obywatele, którzy mają pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, są przymusowo wysyłani do obozów kwarantanny. Rząd rozważał ostatnio wprowadzenie przepisów karzących ludzi za sam fakt nabycia COVID-19.

Stany w Australii wprowadziły jedne z najbardziej inwazyjnych kwarantann na świecie. W stanie Victoria lockdowny oznaczały, że obywatele mogli opuszczać swoje domy tylko na godzinę dziennie i nie mogli podróżować poza określony promień od swoich domów. Protestowanie jest nielegalne i spotka się z interwencją policji.

W Victorii odnotowano jeden nowy przypadek zachorowania na COVID-19, który był powodem do rozpoczęcia co najmniej pięciodniowego lockdownu.

Inne kraje „wolnego świata”

Jeśli chodzi o innych członków NATO i inne kraje „wolnego świata” z etykietą liberalnej demokracji na zderzaku, rzeczywiste wolności pozostają trudne do zidentyfikowania. Niemcy, Francja i Włochy właśnie rozpoczęły kolejną rundę lockdown’ów ograniczających prawa, a niezliczone inne narody „wolnego świata” nadal niszczą wolności osobiste.

Covid-19: Francja wprowadza trzecią narodową kwarantannę w związku z gwałtownym wzrostem liczby chorych na oddziałach intensywnej terapii. Środki te pojawiają się w momencie, gdy Europa walczy z trzecią falą pandemii i opóźnieniami we wprowadzaniu szczepionek.

Koalicja kanclerz Niemiec Angeli Merkel przygotowała projekt ustawy, która przeniosłaby uprawnienia do nakładania ograniczeń COVID-19 z regionalnych liderów na rząd federalny, aby walczyć z gwałtownym wzrostem infekcji.

Państwa nie utożsamiane z wolnością

Czyniąc rzeczy jeszcze bardziej zagmatwanymi (i tym samym otwierające oczy), ludzie żyjący w krajach od dawna uważanych za wrogie, autorytarne narody (jak Rosja, Chiny, Białoruś, itp.) cieszą się większą swobodą niż przeciętny obywatel na Zachodzie. Białoruś nigdy nie wprowadziła kwarantanny. Rosjanie traktują swoje ograniczenia w bardzo pobłażliwy sposób. Chiny są otwarte od ponad roku.

Po miesiącach protestów i roku pandemii Łukaszenko zorganizował w Mińsku „bal dla młodzieży”. Nieprawdopodobne.

Zachodnie wartości, które dla niektórych z nas są bliskie sercu, nie są podzielane przez naszą klasę rządzącą. Wolny Świat jako zjednoczona siła, był rzeczywiście bardzo chory przez większą część XXI wieku, ale w końcu umarł z powodu COVID-19. Jego koncepcja żyje tylko w naszej wyobraźni i pamięci. Era COVID-u ujawniła, że te wartości, które rzekomo jednoczyły Zachód, są niczym więcej niż fasadą.

Istnieją jednak powody do optymizmu. Istnieją miliony osób, które były świadkami okrucieństw popełnianych przez rządy w ciągu ostatniego roku i stały się „przeczulone” na punkcie zagrożenia, jakie stanowią te autorytarne siły. Podobnie myślący ludzie mogą i będą budować nową koalicję, która stanie za naszymi niezbywalnymi prawami. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to sojusz państw narodowych, czy bardziej niezależny ruch obywateli na całym świecie. Żądanie uznania podstawowych ludzkich wolności wkrótce stanie się zbyt oczywiste, by je zignorować. Istnieje wiele dróg, którymi może wyłonić się nowy Wolny Świat, ale na razie stary Wolny Świat jako siła jednocząca zachodnie wartości jest reliktem historii.

Autorstwo: Jordan Schachtel
Tłumaczenie: MrEnigmatis
Źródło oryginalne: Dossier.Substack.com
Źródło polskie: MrEnigmatis.wordpress.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JP
Użytkownik
JP

[Benjamin Fulford] Zamieszki, morderstwa, terror nuklearny i chaos podczas gdy zachodni system polityczny imploduje

https://meditation539.com/2021/04/15/benjamin-fulford-zamieszki-morderstwa-terror-nuklearny-i-chaos-podczas-gdy-zachodni-system-polityczny-imploduje/

moromen
Użytkownik

Odnośnie sensowności noszenia masek. Cząsteczki dymu e-papierosowego mają rozmiar 1.06 do 2.46 mikrona [1]. Natomiast 97% wydalanych przez człowieka aerozoli ma rozmiar poniżej 1 mikrona [2].
[1] Sci Rep. 2020 Dec 10;10(1):21707.
[2] BMC Pulm Med. 2012 Mar 21;12:11.
https://pubmedinfo.org/2021/04/15/aerozole-vs-krople-w-przenoszeniu-wirusa/