Wolnościowcy odchodzą z Konfederacji

Opublikowano: 14.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2211

Politycy partii Wolnościowcy, posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza poinformowali o opuszczeniu Konfederacji. Wcześniej partię Wolnościowcy opuścił jej rzecznik, Tomasz Grabarczyk, który został wybrany w prawyborach na „jedynkę” Konfederacji w Łodzi.

W piątek prezes partii Wolnościowcy, poseł Artur Dziambor został dyscyplinarnie wykluczony z Konfederacji. „Znamienne jest, że wniosek na Artura Dziambora napisał radny Prawa i Sprawiedliwości” – stwierdził poseł Kulesza w jednej z medialnych wypowiedzi. Chodzi o polityka partii Nowa Nadzieja, Bartłomieja Pejo. Jest zięciem Janusza Korwin-Mikke, a także radnym powiatu świdnickiego na Lubelszczyźnie. Kandydował z KW PiS. Jest też wicestarostą powiatu świdnickiego. Bezskutecznie kandydował do Sejmu z list Konfederacji. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Teraz Wolnościowcy poinformowali o opuszczeniu Konfederacji. „Wolnościowcy opuszczają z dniem dzisiejszym Konfederację, Wolnościowcy zakładają swoje własne koło i tym samym jest to koniec Konfederacji. Jest to koniec tej Konfederacji, jaką znamy, koniec tej Konfederacji, na jaką się umawialiśmy – pluralistycznej, która miała aspiracje do tego, żeby być merytoryczną opozycją, tymczasem najbardziej merytorycznych posłów obecnie wyrzuca, zostawia za to spadochroniarzy i gawędziarzy” – powiedział w poniedziałek Dobromir Sośnierz. „Taka Konfederacja nie zasługuje już na miano Konfederacji, ponieważ ulega wyraźnej federalizacji” – dodał. „Słyszymy pogłoski, że Ruch Narodowy rozmawia z PiS-em. Ostatnie destrukcyjne działania sugerują koalicję z PiS. […] Co do transferów pieniędzy? Wiemy zaledwie o części przepływów finansowych do środowisk Młodzieży Wszechpolskiej. Ostatnio to 3 mln zł” – powiedział poseł Wolnościowców Dobromir Sośnierz podczas konferencji w Sejmie.

Do decyzji swoich kolegów odniósł się poseł Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. „Trzej posłowie, którzy dziś opuścili koło Konfederacji, odrzucili wszystkie, kompromisowe propozycje dotyczące list wyborczych, jakie udało się wypracować w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystkie inne powody są tylko dorabianiem historyjek do własnych słabości i braku realizmu” – przekonuje.

„No, niestety, domyka się proces przygotowania Konfederacji na bycie koalicjantem po przyszłych wyborach. Nie jest tajemnicą, że zarówno ja, jak i prezes-poseł Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz byli przeciwnikami takiej współpracy z Prawem i Sprawiedliwością” – powiedział poseł Jakub Kulesza.

Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz skomentował odejście trójki posłów Wolnościowców z Konfederacji. Zauważył, że Konfederacja nadal ma w swoim składzie prorosyjskich posłów. „Konfederacja zupełnie się pogubiła. Pozbywa się posłów, którzy krytykują Rosję. A pozostawia tych, którzy flirtują z Putinem. Twór, który miał zamieszać na scenie politycznej, stał się platformą dla prorosyjskiej propagandy Kremla. Wielki zawód” – podsumował ostatnie wydarzenia Robert Bąkiewicz.

Z kolei do komentarza Bąkiewicza dołączył się m.in. sekretarz portalu „Media Narodowe” Paweł Kubala. Zauważył on, że na zawirowaniach w Konfederacji zaważyła tzw. walka o miejsca na listach wyborczych. „Oczywiście, nie wszyscy w PiS czy Konfederacji tacy są. Ale milczącą zgodą na taki sposób uprawiania „polityki” dokładają się do tego, że polska polityka jest na tak niskim poziomie merytorycznym, etycznym itd.” – dodał sekretarz portalu Media Narodowe. „To jest przede wszystkim spór o wpływy, o miejsca na listach, niż o idee. Stosunkiem do Rosji, według deklaracji, Dziambor, Winnicki czy Mentzen się nie różnią. To jest podejście, jakie od lat stosował PiS – idee na dalszym planie, jedynie na ustach, a walka o listy, stołki itp.” – napisał pod wpisem Paweł Kubala.

Jak poinformował Włodzimierz Skalik, członek Rady Liderów Konfederacji, wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej, jego partia w ostatnim sondażu CBOS zdobyła najwyższy wynik, spośród wszystkich formacji wchodzących w skład Konfederacji. Konfederacja Korony Polskiej to partia kierowana przez posła Grzegorza Brauna, która obok Ruchu Narodowego i Nowej Nadziei współtworzy Konfederację. Wg ostatniego sondażu, może liczyć na poparcie 2,6% wyborców. Zwrócił na to uwagę Włodzimierz Skalik. „Konfederacja Korony Polskiej w pełni zasłużyła na swój dobry wynik. Nie zatrzymujemy się, rośniemy i działamy, by służyć Rodakom” – napisał. 2,5% w sondażu otrzymała Nowa Nadzieja, 0,7% Wolnościowcy, którzy dziś poinformowali o opuszczeniu Konfederacji po tym, jak został z niej wyrzucony ich prezes, poseł Artur Dziambor, a najmniej, bo zaledwie 0,6% Ruch Narodowy. Łączne poparcie dla Konfederacji CBOS podał jako 6,3%. Najwyższe poparcie odnotował blok PiS z 31,8%, następnie Koalicja Obywatelska – 22,4%, a 7% zdobyła Polska 2050 Szymona Hołowni.

Autorstwo: Paweł Kubala, Krystian Rusiniak
Źródło: MediaNarodowe.com [1] [2] [3] [4]
Kompilacja 4 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 14.02.2023 13:34

  A od kiedy oni wolnościowcy? Jacy oni pro-rosyjscy. Niech najpierw nauczą się być pro-polscy to pogadamy… Skarżą się że główne media ich omijają – a to nie prawda bo co jakiś czas pokazują ich nawet w TVN, w TVP , pan Dziambor też bywa na salonach. No i te wywiady u Moniki J. no nooo prawdziwy kontrolowany antysystem…. Ach… Braun jest zajęcy demolowaniem choinek w urzędach… no tak trzyma poziom 😉

 2. tithan1 14.02.2023 13:35

  Nie dogadali się o miejsca nalotach wyborczych? Walkman pomiędzy sobą, żeby po wyborach nadal zostać przy korycie. Tyle samo warta ta konfederacja, co cała reszta tych darmozjadów w rządzie.

 3. xmariox 14.02.2023 22:40

  Szkoda. Wybory tuż tuż, a jedyny sensowny wybór właśnie spływa ściekiem Wisły do Bałtyku.

 4. Stanlley 15.02.2023 10:21

  @xmariox weź i się ogarnij – prześledź ich działania. Głównie to piosnka i horągiewka. Mentzen chce nas na front wschodni wysłać, Braun demoluje choinki , żadnemu z nich nie zależy na dobru Polaków – wszystkie partie telewizyjne OUT! Oni już mieli swoją szansę. W ogóle jak można poważnie myśleć o konfederatach – jak taki poseł Brejza był w stanie zrobić większy smród niż 13 gniewnych od demolowania choinek? W ogóle porównanie ich do kogoś z PO powinno być czytane jako obelga.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.