Wolność i pokój tylko dla wybranych

Opublikowano: 05.10.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 886

W minioną sobotę Niemcy świętowali 30. rocznicę zjednoczenia, która de facto oznaczała przyłączenie Niemieckiej Republiki Demokratycznej do Republiki Federalnej Niemiec. Niewielu jednak wie, że do podziału miało nigdy nie dojść. Kwestia przejęcia stref okupacyjnych przez nowy rząd federalny miała zostać uregulowana podczas czwartej konferencji koalicji antyhitlerowskiej. Do tej jednak nigdy nie doszło z uwagi na rozwój działań zimnowojennych. Niemcy jednak nie zrezygnowali z pragnień mieszkania w jednym państwie i 3 października 1990 r. ich dążenia przyniosły efekt. Z punktu widzenia Polski ważny jest akt o nienaruszalności powojennych granic Europy podpisany przez przedstawicieli Niemiec na konferencji 2+4 w Paryżu. To bowiem jedyny wciąż obowiązujący dokument, który dowodzi uznania przez naszych zachodnich sąsiadów polskiej granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.