Wolne w Nowy Rok „krzywdzi muzułmanów” z Nigerii

Opublikowano: 09.01.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1242

Muslim Rights Concern (MURIC), islamska organizacja praw człowieka w Nigerii stwierdziła, że obchody Nowego Roku według kalendarza gregoriańskiego są „niesprawiedliwe, niesprawiedliwe i niedemokratyczne” dla muzułmanów.

W oświadczeniu dyrektora MURIC, Ishaqa Akintola, grupa wezwała rząd federalny do ogłoszenia dniem wolnym od pracy dla muzułmanów pierwszego dnia Muharram Hijrah, który jest pierwszym dniem pierwszego miesiąca w kalendarzu islamskim,.

Akintola stwierdził, że reżim prezydenta Muhammadu Buhariego, wspiera „chrystianizację Nigerii”, poświęcając więcej uwagi obchodom chrześcijańskim, a jednocześnie odrzucając islamskie.

W oświadczeniu czytamy: „Jak zwykle rząd federalny (FG) ogłosił 1 stycznia 2022 r. dniem wolnym od pracy w uznaniu pierwszego dnia chrześcijańskiego kalendarza gregoriańskiego. Ale ponieważ dzień przypadł w sobotę, FG stworzył alternatywę, ogłaszając następny poniedziałek dniem wolnym od pracy. To była aberracja i rażąca niesprawiedliwość, ponieważ nigeryjscy muzułmanie od ponad 20 lat bezskutecznie domagają się ogłoszenia pierwszego dnia kalendarza islamskiego jako święta. Oznacza to po prostu, że FG pod rządami prezydenta Muhammadu Buhariego wspiera również chrystianizację Nigerii. Uważa pierwszy dzień kalendarza chrześcijańskiego za święty, podczas gdy pierwszy dzień kalendarza islamskiego jest uważany za nieistotny. (…) Żądamy ogłoszenia pierwszego dnia kalendarza islamskiego świętem, aby uzasadnić święto 1 stycznia ogłaszane corocznie przez FG”.

MURIC stwierdził, że jeśli rząd federalny nie uzna właściwie pierwszego dnia kalendarza muzułmańskiego, tak jak uznał kalendarz chrześcijański, powinien przestać ogłaszać święta noworoczne.

„Święto 1 stycznia to chrześcijańska kreacja kolonialna, mająca na celu uwydatnienie przepychu i widowiskowości Bożego Narodzenia. W interesie pokoju rząd powinien dokonać przeglądu tego chrześcijańskiego dziedzictwa kolonialnego. „Nigeria stała się niepodległa 62 lata temu; to wystarczająco długo, by naprawić zło popełnione przez brytyjskich właścicieli niewolników. (…) „Jakie wyjaśnienie ma FG na to, że daje chrześcijanom święto pierwszego dnia ich kalendarza, podczas gdy muzułmanom odmawia się tego samego? Jakie prawo ma FG, by pozwolić jednej wierze cieszyć się wolnym dniem pierwszego dnia swojego kalendarza, podczas gdy inne wyznanie jest zmuszone iść do pracy? To współczesne niewolnictwo, ni mniej, ni więcej”, oznajmił szef MURIC.

Na podstawie: Punchng.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.