“Wolne media!” w Sejmie

Opublikowano: 17.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1705

Protest w Sejmie i przed Sejmem. Opozycja wystąpiła w obronie posła PO, który upominał się o swobodny dostęp mediów do prac Sejmu. Do manifestowania swoich sympatyków wezwał także KOD.

Zaczęło się od posła PO Michała Szczerby, który przyszedł na obrady, dzierżąc napis „Wolne media!”. W ten sposób manifestował przeciwko forsowanym ograniczeniom w relacjonowaniu prac parlamentu. W ich ramach dziennikarze stracą prawo do nagrywania obrazu i dźwięku z sejmowej galerii, każda redakcja będzie musiała ograniczyć się do dwóch pracujących na zmiany stałych korespondentów, politycy będą mogli być nagrywani tylko w wyznaczonej strefie. Protestacyjna kartka posła nie spodobała się marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu, który posła Szczerbę wykluczył. W odpowiedzi grupa opozycyjnych polityków ruszyła na mównicę, blokując ją i wzywając, by decyzja ta została odwołana.

Posłowie PO i Nowoczesnej trzymali kartki takie same, jak wykluczony polityk i skandowali „Wolne media”, „Demokracja”, „Piotrowicze, Misiewicze”. PiS nie odpuszczał – z jego ław padały krzyki „Targowica!”, „Do roboty!”, „Stójcie dalej!” i, jakżeby inaczej, ataki na wirtualną komunę: „Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje!”. Stanowczej reakcji domagał się od Marka Kuchcińskiego Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zwołał ekspresowo konferencję prasową, na której powtarzał, że PiS uchwali zaplanowane ustawy niezależnie od postawy opozycji. Znowu atakował „komunę”, twierdząc, że nie chodzi o wolność działania mediów, ale o zablokowanie projektów dezubekizacji.

Tymczasem pod Sejm na pomoc opozycji ciągnie KOD. Według TVN24 pierwsi manifestanci, uczestnicy skrzykniętego przez Komitet protestu, pojawili się już po siedemnastej i z każdą minutą byli coraz liczniejsi. Mateusz Kijowski wzywał do protestu począwszy od godz. 20, podkreślał, że demonstracja będzie spontaniczną reakcją na przebieg wydarzeń w parlamencie. Zgromadzeni pod Sejmem niosą polskie flagi, emblematy partii opozycyjnych i hasła o wolności mediów.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

19 komentarzy

 1. Szaman 17.12.2016 06:43

  Taa już mieliśmy te wolne media w wydaniu PO i nowoczesnej. Jak się do tego jeszcze KOD dołącza to już wiadomo o jakie “wolne media” chodzi.

 2. luzak1977 17.12.2016 09:11

  Wolne media? A które to? Pan Smolar ze śmiechu popuszcza.

 3. emigrant001 17.12.2016 11:32

  Gazeta Wyborcza stanie w obronie polskości, niezależności i wolności mediów.

 4. agama 17.12.2016 12:42

  darmowa reklama

 5. Aaron Schwartzkopf 17.12.2016 14:46

  Właśnie oglądałem na uonecie bezpośrednią transmisję z manifestacji w Warszawie. Tłum skandował “Wol-ne-media, wol-ne-media!”. Czy to o naszym portalu? Bo już się pogubiłem. (Żart oczywiście, jakby ktoś nie wiedział…)

 6. kozik 17.12.2016 16:44

  Maurycy! Nie wiem, ile zapłaciłeś tym ludziom, ale to był strzał w 10;)

 7. Konter 17.12.2016 18:46

  Nie popieram ustawy, ale opozycja przesadza, nie jest ona aż taka straszna.

 8. MichalR 17.12.2016 20:53

  Jak patrzę na ten KOD to jest mi wstyd za siebie, bo przecież nie powinno się ludziom źle życzyć, a ja nie potrafię opanować swoich złych emocji względem KODu.

 9. agama 17.12.2016 22:39

  “Wolne media” według Platformy – materiał Wiadomości TVP https://www.youtube.com/watch?v=YbJX5z74hXg

 10. sandvinik 18.12.2016 00:29

  a widzieliście przemówienia na na KOD-dzie? Lis, Kalisz, Niesiołowski…-i wszyscy o demokracji, wolności, godności… myślicie że to próba przed pokazem generalnym na 31 grudnia? byłby teatr na miarę Moliera i Sofoklesa jednocześnie-taka tragikomedia…

 11. smerf 18.12.2016 00:55

  Szanowni oglądacze TVPiS…
  Koniecznie musicie zwrócić się do prezesa “kury”, by wam przywrócił Teleranek.

  P.S. Normalsom polecam Superstację (Kuba Wątły), TVN (Justyna Pochannke i inni), Polsat (Jarosław Gugała), Nową.tv (Tadla, Czyż), Zoom (Kuźniar), TV WP.pl (Orłoś, Biedrzycka-Osica).
  Zaznaczam… NORMALSOM, czyli inteligentom.

 12. Fenix 18.12.2016 07:42

  Ta… i figlarny program Pospieszalskiego , nie wiem czy to była przykrywka dla rozkrzyczanej uwertury pt.” Wolne Media ” w Polsce ,czy jedynie w sejmie i po linii partii sprawujących władzę ?

 13. Szaman 18.12.2016 08:01

  @atos
  “Inteligentom „komunistycznym jak SMERF”

  Ja się pytam dlaczego ten kraj zaczął nagle cierpieć na taką komunofobię i rusofobię? To że pis walczą z komunistami i Rosją bo ta partia składa się z samych polityków którzy mają paranoję i traumę jeszcze po komunie to nie znaczy że to co się dzieje, wynika z działań Rosji albo ma coś wspólnego z komunizmem. KOD jest przecież sponsorowany przez Sorosa a ten z kolei jest żydem . Jeszcze 2 lata temu wszyscy też widzieli że głównym naszym bruździcielem są Niemcy które przejęły większość naszych mediów i kapitału a teraz nagle słyszę komuna i Rosja . W ameryce też obwiniaja rosję za wtrącanie się w wybory bo trzeba na kogoś zwalić i odwrócić uwagę że właśnie wyszły maile opisujące najgorsze zbrodnie dokonane przez establishment usa.
  To hitlerowcy rozpoczęli tą całą tragedię w Polsce a Rosjanie sobie po prostu zaanektowali odbite regiony. Też bym tak zrobił na miejscu Stalina 😛 W końcu Polska przed 2 wojnąnie miała pro ZSRR owskich zamiarów więc to było doskonałę posunięcie taktyczne żeby zrujnowaną i przetrzebiona Polskę kontrolować i przesunąc granicę ZSRR jeszcze dalej od Moskwy. Ale gdyby nie Rosjanie to teraz szprechalibyśmy wszyscy od zachodu do wschodu po niemiecku i robili zieg hail .

  To że na ulicę wyłażą usbeki to nie znaczy że sponsoruje ich ta sama siła dla której pracowali wcześniej. To byli sprzedajni ludzie bez sumienia więc nic nie stało na przeszkodzie żeby sprzedali się ponownie po 89 komuś innemu. Ludzie nie potraficie zrozumieć że wykonawcami władzy okupacyjnej nie są ludzie którzy maja jakieś wartości tylko tacy którzy są ich pozbawieni a co za tym idzie oni nie wierzyli w komunizm tylko po prostu się dostosowali do nowego systemu tak żeby dla siebie uszczknąć jak najwięcej przywilejów. Po 89 zaproponowali to samo nowej władzy a jako że wcale nie byłą lepsza od poprzedniej to pewno przyjęła ich “usługi”.

  ps

  smerf idź się stuknij w pustą główkę, co za głupstwa wygadujesz.

 14. Fenix 18.12.2016 08:44

  Ten wzniecony niepokój i nieporozumienia,prowokowanie buntów i wojen tworzenie , to ustawka elit władzy sprawowanej . Wszystko jest robione po to by powstał 1 globalny rząd władzy sprawowanej dla państw ,
  na to nie ma zgody!
  Globalne porozumienie przedstawicieli Narodów, drugiego języka międzynarodowego i globalnej współpracy gospodarczej , w tworzeniu równych szans Narodom , to zgoda dzielących władzę .

 15. Fenix 18.12.2016 09:18

  Sprawowana władza to ochrona elit . Dzielona władza to władza jedności.

 16. MichalR 18.12.2016 10:35

  Drogi Smerfie.

  Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że szanuję zarówno Ciebie, jak i PiSowców – oraz wszystkich innych niezależnie od przekonań. Czytuję w internecie głównie postępowo-liberalno-lewicowe media, bo do takich jest najłatwiejszy dostęp. Jednak mam już swoje wyrobione zdanie i pozwolę je sobie po krótce przedstawić. Według mnie za PiSu nie będzie tragicznie. Wierzę w to że są socjalpatriotami i nie będą działać świadomie przeciw interesom naszego kraju (nieświadomie oczywiście mogą). Rozumiem PiSowców, bo mają swoje 4 lata w których muszą wszystko zmienić tak aby w przyszłych wyborach znowu zdobyć większość dzięki temu że pokazują ludziom, że stać ich na radykalne kroki. Odcinają się przy tym niemal wyłącznie od elektoratu liberalnego, który ty nazywasz pieszczotliwie normalsami. Elektorat ten jest wykształcony przez liberalne media, które również dobrze nakreśliłeś. Są jednak też Polacy, którzy wcale nie widzą w Polsce zaścianek Europy. Mamy coś czego nie ma żaden kraj na zachód – bezpieczeństwo wewnętrzne spowodowane brakiem napięć wewnętrznych. Zdumiewa mnie, że KOD aby jeszcze jakkolwiek istnieć w polityce w przyszłych wyborach postanowił podkopać pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że sytuacja się jednak uspokoi, PiS zrobi swoje, a w kolejnych wyborach wszyscy pójdziemy do urn i każdy odda głos zgodnie ze swoim sumieniem. Dla przykładu ja mam zamiar poprzeć jeden z trzech obozów KNP (obecnie w sejmie z Kukiz’15), Wolność lub Polskę Razem (obecnie w sejmie z PiS).

 17. Fenix 18.12.2016 11:15

  @Michał IR Tym wyborem, głosem własny dajesz władzę innym, oddajesz własną wolność .
  Nie o to chodzi by domagać i walczyć o zwrotu władzy , od sprawujących władzę.
  Chodzi o to by dzielić władzę z nimi, i mieć wpływ na ustawy prawa.
  I moim udziałem w referendum ,chcę by było moim prawem .Tak dzielimy władzę !
  Nie dajemy się dzielić Narodzie , władzy ,by ją sprawowali nad zniewolonymi.

 18. kozik 18.12.2016 14:01

  @Maurycy
  Moje zdanie: nie upodabniaj broń Boże logo do tego, co pokazywała POpozycja – lepsze moim zdaniem byłoby pokazanie się w koszulce WlonychMediów w okolicy sejmu:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.