Wolna Armia Syrii składa się w 80% z najemników

Opublikowano: 29.04.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Wolna Armia Syrii składa się w 80% z najemników Zachodnie media starają się jak mogą, aby demonizować Baszara Assada i dokonania lojalnej mu armii. To głównie, dlatego wciąż niewiele ludzi wie o tym, że tak zwana “syryjska opozycja” jest organizowana przez tą samą organizację, która zorganizowała “opozycję libijską”, czyli Al-Kaidę.

Assad już prawie zdusił rebelię i przez moment wydawało się, że wojna ma się ku końcowi, ale nieograniczone wręcz finansowanie, jakie dociera do terrorystów znacznie zaogniło sytuację i uczyniło ten konflikt jeszcze bardziej krwawym.

Władze syryjskie poinformowały przed kilkoma dniami, że w szeregach tak zwanej Wolnej Armii Syrii znajdują się najemnicy z 29 krajów i to nie tylko z pobliskich państw arabskich, bo również z Europy. Według nich w tej rzekomo opozycyjnej armii 80% składu osobowego to cudzoziemcy.

Syryjczycy twierdzą, ze stały dopływ nowych fanatyków i finansowanie ich to główne problemy, które stoją na drodze do rozwiązania tego krwawego konfliktu. Doniesienia o tym, że na syryjskim froncie walczą Europejczycy nie są nowością, bo poprzednio to samo sugerował koordynator UE ds. zwalczania terroryzmu. Według wstępnych szacunków przeciwko Assadowi walczy tam ponad 600 najemników o sunnickim rodowodzie religijnym.

Niedawne przekazy medialne obecne w zachodnich mediach wskazują na to, że decyzja zapadła i prędzej czy później do walki włączą się Amerykanie. Początkowo z pewnością planuje się uzyskanie przewagi w powietrzu, bo bez lotnictwa nie da się wygrać wojny konwencjonalnej. Aby tego dokonać potrzebny jest pretekst w postaci rzekomego ataku chemicznego wykonanego przez Assada.

Przeprowadzono już dwie takie próby, ale nie okazały się skuteczne. Cóż ja mówią do trzech razy sztuka. Zachód twierdzi, że armia syryjska rzekomo użyła broni chemicznej przeciwko rebeliantom. Rozsiewanie takich pogłosek to próba USA i Wielkiej Brytanii, aby przygotować grunt do bezpośredniej interwencji wojskowej w Syrii. Istnieją podejrzenia, że broń chemiczna w Syrii jest naprawdę stosowana, ale przez rebeliantów, a w broń zaopatruje ich rzekomo państwo członkowskie NATO, Turcja.

Czy ten konflikt może się wkrótce skończyć? Czy ludzie przestaną ginąć? Nic na to nie wskazuje w najbliższym czasie. Miejmy nadzieje, że wojna nie rozleje się w całym regionie, bo bliskowschodnia beczka prochu może eksplodować.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
matimozg
Użytkownik
matimozg

AD ostatni akapit.
Moim zdaniem wojna się szybko nie skończy i sytuacja może być jeszcze gorsza. Pokój jest niekorzystny dla tych ludzi którzy pociągają za sznurki. Pokój jest dla nich stratą pieniędzy i kontroli.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

“Wolna Armia Syrii składa się w 80% z najemników” czy to przypadkiem nie wychodzi drożej?

free_man
Użytkownik
free_man

1.Jeśli niektórym ludziom naprawde chodzi o depopulację to wojna chrześcijańsko islamska jest najlepszym co mogą zrobić. Przy okazji zabiorą prawa i zarobią na pożyczkach i sprzęcie wojennym.
2. Niezrozumiałym jest dla mnie że ekipa rządząca nie wysłała jeszcze ludzi do europy i ameryki z zamiarem doinformowania ludności tego terenu. Robią ten sam błąd co Kaddafi. Tylko informacją mogą wygrać i przedstawianymi dowodami na dane działania wojsk “partyzanckich”.