Wojna USA z Chinami to walka na śmierć i życie

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2071

George Soros skrytykował chińskie inwestycje BlackRock Inc. jako zagrożenie dla pieniędzy klientów i interesów bezpieczeństwa USA, krytykując po raz kolejny inwestowanie w drugą co do wielkości gospodarkę świata.

„Przelanie miliardów dolarów do Chin jest teraz tragicznym błędem” – napisał Soros w artykule opublikowanym w „Wall Street Journal”. „Prawdopodobnie pieniądze te będą stracone dla klientów BlackRock i, co ważniejsze, zaszkodzi to interesom bezpieczeństwa narodowego USA i innych demokracji”.

BlackRock, pod przewodnictwem dyrektora generalnego Larry’ego Finka, prowadzi globalną ekspansję w chińskiej branży zarządzania aktywami. Największy na świecie fundusz inwestycyjny w zeszłym miesiącu zaczął oferować produkty inwestycyjne Chińczykom, dwa miesiące po zdobyciu zgody jako pierwsza w tym kraju w całości zagraniczna firma mutual funds

Komentarz w Wall Street Journal był jednym z kilku, które Soros napisał w ostatnich tygodniach, aby ostrzec przed bliższymi powiązaniami gospodarczymi z Chinami Xi Jinpinga. Soros potępił Xi w innym artykule opublikowanym w zeszłym miesiącu jako „najgroźniejszego wroga otwartego społeczeństwa na świecie”, a następnie przekonywał w „Financial Times”, że Kongres powinien uchwalić przepisy ograniczające inwestycje w Chinach

W najnowszym artykule Soros stwierdza, że BlackRock wydaje się źle rozumieć Xi, którego administracja traktuje wszystkie chińskie firmy jako „instrumenty jednopartyjnego państwa”. Soros powiedział również, że menedżerowie BlackRock muszą być świadomi „ogromnego kryzysu na chińskim rynku nieruchomości”.

Doświadczony menedżer funduszu rynków wschodzących, Mark Mobius nie zgadza się z Sorosem. Przemawiając we wtorek w telewizji Bloomberg, stwierdził że jest „całkiem pozytywnie nastawiony” do kroków podejmowanych przez Chiny. „Oznaczają one, że zmierzają w kierunku sprawiedliwych regulacji, próbując stworzyć równe szanse” – uznał Mobius. „Te środki podjęte przez Chiny sprawiają, że jest to bezpieczniejsze dla inwestorów, w tym inwestorów zagranicznych, więc nie widzę, skąd takie podejście Georgea Sorosa”.

„Dzisiaj USA i Chiny są zaangażowane w konflikt na śmierć i życie między dwoma systemami rządzenia: represyjnym i demokratycznym” – ostrzega tymczasem Soros.

Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 3steta 08.09.2021 14:47

    Chiny to patologia pod względem poszanowania człowieczeństwa. Ich gospodarka kwitnie, ale ludzi traktuje się skrajnie przedmiotowo. System na punkty-że jak obywatel niegrzeczny to nie pojedzie pociągiem a jego dziecko nie dostanie sie do żadnej lepszej szkoły. W Hongkongu co jakiś czas są protestu studentów,młodych ludzi i są często ostrzeliwani na śmierć. Istnieje wiele obozów pracy,które w praktyce są obozami smierci i głównym źródłem pobierania narządów do przyszczepu. Do tych obozów trafiają głownie mniejszości religijne i przeciwnicy polityczni. Mają wszechobecną cenzurę-nie mają dostepu do youtube i nie mają dostępu do ksiąg George’a Orwella. Chiny powinno się bojkotować. Ani z człowieczeństwem ani z demokracją Chiny nie mają nic wspólnego. Fajnie coś kupić z Chin,ale to nie zmienia faktu,że państwa powinny ganić Chiny za wielkie zaśmiecanie Ziemi i okropne traktowanie swoich obywateli.

  2. vannamond 09.09.2021 17:33

    Haha, co ty palisz? Mieszkam tu od dwu dekad. Wyłącz cnn.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.