Ukraińcy odrzucają mediacje

Opublikowano: 28.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1854

Media od kilku dni piszą, że papież Franciszek podjął się misji zaprowadzenia pokoju w wojnie na Ukrainie. Głowa Kościoła katolickiego, pytana o tę sprawę, krótko odpowiedziała, jak się sprawy mają.

Wysłannik papieża Franciszka Matteo Zuppi, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch, ma poprowadzić misję pokojową Watykanu na Ukrainie. Ma rozmawiać zarówno z Moskwą, jak i Kijowem. „Papież Franciszek powierzył kardynałowi Matteo Zuppiemu, arcybiskupowi Bolonii i przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Włoch, kierowania misją mającą na celu złagodzenie napięć w konflikcie na Ukrainie” – czytamy w komunikacie Watykanu.

W połowie maja z kolei papież Franciszek osobiście rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Teraz, w rozmowie z telewizją Telemundo, krótko streścił przebieg tamtego spotkania. „Poprosił mnie (Zełenski – red.) tylko o wielką przysługę, abym zaopiekował się dziećmi, które zostały wywiezione w głąb Rosji. Ukraińcy nie myślą o mediacji. Proukraiński blok jest w rzeczywistości bardzo silny: cała Europa, Stany Zjednoczone. Innymi słowy dysponują wielką siłą. Ale prezydent był bardzo zasmucony i prosił mnie o współpracę na rzecz powrotu na Ukrainę wywiezionych dzieci” – powiedział papież Franciszek.

Zapytany, czy Rosja powinna zwrócić zagrabione Ukrainie terytoria, Papież odpowiedział tylko, że jest to „problem polityczny”. „Pokój nastanie w dniu, w którym obie strony będą mogły ze sobą rozmawiać: sami bądź za pośrednictwem innych” – podsumował papież.

Na podstawie: VaticanNews.va
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. AlbertW41 28.05.2023 18:13

    Ukrainy juz praktycznie nie ma, nawet jakby jakims cudem wygrali. Nikt madry juz tam nie wroci z tych co wyjechali. Kto chce spedzic 20 lat na odbudowe skorumpowanego, przesyconym nazizmem rezimu. Przed wojna bylo niecale 40mln Ukraincow, teraz pozostalo ich moze 25mln, a narod nadal wymiera. Pozostana polacie skazonego terenu pewnych cmentarzy, oligarchow, zachodnich wlascicieli ziemskich ktorzy gdzies maja Ukraincow, nie wspominajac juz o 300 000 plus zabitych mezczyzn. Kto odbuduje ten kraj?

  2. pikpok 28.05.2023 18:36

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.