Wojna informacyjna – kulisy światowej manipulacji

Opublikowano: 03.09.2021 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1230

Ostatnie tygodnie przyniosły światowej opinii spektakularną klęskę Stanów Zjednoczonych w 20-letniej „wojnie z terroryzmem”. Wycofanie się w popłochu z Afganistanu oznaczało dla administracji Joe Bidena wielką klęskę wizerunkową. Oprócz działań militarnych konfrontacja odbywa się również w sferze informacyjnej. Talibowie pokazują, że “odrobili pracę domową” na odcinku propagandowym, przekazując swoją wersję wydarzeń w mediach społecznościowych. Świat zachodni przegrywa konfrontację nie tylko na polu militarnym, ale też propagandowym. W 20 lat po zamach na World Trade Center powracają też głosy, podnoszące argumenty, że cała „wojna z terroryzmem” była również operacją dezinformacyjną. Ta sytuacja odbija się również na sytuacji w Polsce. Napływ tzw. imigrantów na granicę polsko-białoruską spowodował wprowadzenie w pasie przygranicznym stanu wyjątkowego i propagandową ofensywę ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości, który do odwetowych działań rządu białoruskiego względem państw Unii Europejskiej dopisuje wersję o rosyjskim „sprawstwie kierowniczym”. O kulisach manipulacji w polityce międzypaństwowej opowie Marcin Hagmajer z Narodowej Akademii Informacyjnej.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.