Wojna atomowa jest niedopuszczalna!

Opublikowano: 31.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 314

Michaił Gorbaczow apeluje do Trumpa i Putina o wystąpienie z inicjatywą przyjęcia przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji o niedopuszczalności wojny jądrowej.

W artykule w”Rossijskiej Gaziecie” były prezydent ZSRR stawia diagnozę, że „znowu rozpoczął się wyścig zbrojeń”. Gorbaczow apeluje o wznowienie dialogu politycznego, którego celem byłyby „wspólne decyzje i działania”. Jako ważne i pilne zadanie określa wspólną walkę z terroryzmem. Jednak w obszarze zainteresowań obu krajów powinna znaleźć się kwestia „niedopuszczenia do wojny, ograniczania wyścigu zbrojeń i redukcji arsenałów”.

“Dzisiaj na świecie znów mówi się o realności zagrożenia jądrowego. Stosunki między wielkimi państwami pogarszają się już od kilku lat” – podkreśla twórca pierestrojki.

Były przywódca zwraca się z apelem do krajów członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ, by „uczyniły pierwszy krok” i na szczeblu szefów państw przyjęły rezolucję o niedopuszczalności wojny jądrowej.

“Byłoby słuszne, gdyby z inicjatywą przyjęcia takiej rezolucji wystąpili Władimir Putin i Donald Trump, prezydenci krajów posiadających ponad 90 proc. światowych arsenałów jądrowych” – stwierdza Gorbaczow. “Celem powinno być porozumienie się nie tylko w sprawie poziomów i limitów broni jądrowej, ale także w sprawie tarczy antyrakietowej i stabilności strategicznej” – podkreśla.

Gorbaczow zauważa, że oświadczenia polityków i wojskowych „brzmią coraz bardziej wojowniczo”, a w dzisiejszych doktrynach wojskowych znajdują się „coraz niebezpieczniejsze sformułowania”.

“Do tego chóru przyłączają się dziennikarze i osobowości telewizyjne. Tworzy się wrażenie, że świat szykuje się do wojny” – ostrzega były prezydent. “Do Europy przerzucane są oddziały wojskowe, czołgi i transportery opancerzone, a wojska i uzbrojenie NATO oraz Rosji, dawniej oddalone, teraz rozlokowywane są niemal na odległość uderzenia prosto w cel” – komentuje najnowszą dyslokację wojsk US Army do Polski.

Gorbaczow zauważa też, że w budżetach państw brakuje pieniędzy na spełnienie ważnych potrzeb socjalnych, a znajdują się środki na najnowocześniejszą broń. Jak choćby tarcza antyrakietowa, która – jego zdaniem – „podkopuje stabilność strategiczną”.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Puki nie zostanie rozbrojony izrael z BMR, nie ma mowy o tym, aby inne państwa z niej zrezygnowały. Zatem panie gorbaczow, kieruj pan swoje wołania we własciwy adres, bo najwieksze ryzyko rozpetania wojny jadrowej nie jest ze strony Chin, czy Riosji, USA, czy Pakistanu, i innych panstw ja posiadajaca, a włsnie państwa ZYDOWSKIEGO, które nie respektuje jakichkolwiek norm miedzynarodowych. Gdyby nie protekcja usa, wb, francji niemiec, to państwo pwinno byc na pierwszym miejscu wpisane na listę państw BANDYCKICH.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@rumcajs prawda .Izrael 4kraj atomowy i to na jakiej powierzchni.
Utrzymanie pokoju ,to rozbrojenie polityków z władzy sprawowanej .

Tzw. Kowalski, cywil bezbronny to zawsze ich ofiara .
Teraz rozumiem, po co nam 1 rząd światowy .
Jeden rząd musi rozbroić cały świat .

Fenix
Użytkownik
Fenix

By przywrócić pokój na świecie ?
Słowa przysięgi; Przyjmuję jedno prawo dzieląc władzę , Ja( imię i nazwisko ) przywódca Narodu Polski , odpowiedzialny za losy Narodów tego świata .