Wódz Maorysów pozywa Jiang Zemina

Opublikowano: 17.08.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 289

Amato Akarana, lokalny wódz Maorysów z obszaru Auckland w Nowej Zelandii, dołączył ostatnio do wzrastającej fali i pozwał byłego chińskiego przywódcę Jiang Zemina za prześladowania Falun Gong.

“Jiang Zemin prześladuje Falun Gong i popełnił ciężkie przestępstwa. Więc Komunistyczna Partia Chin powinna doprowadzić go do sprawiedliwości” – powiedział wódz Amato do korespondenta “Minghui”. “Wiem, że w Chinach i na całym świecie, ponad 100 tys. osób powstało i wniosło oskarżenia karne wobec tej osoby, która zainicjowała prześladowania. (…) W Nowej Zelandii, na mojej ziemi Maori, ponad 70 osób pozwało Jianga. Jestem pod wrażeniem ich odwagi i całkowicie wspieram ich wielkie wysiłki.”

Wódz Amato od dawna jest zwolennikiem Falun Gong. Powiedział: “[Zasady Falun Gong] Prawdomówność, Współczucie i Cierpliwość są wielkim fundamentem duchowym ludzkości. W mojej rodzinie, w moim plemieniu, jest wielu praktykujących Falun Gong. Od wielu lat postrzegam praktykujących Falun Gong jako część mojej rodziny. (…) Maorysi potępiają tych, którzy prześladują dobrych ludzi. Grabież organów od żywych praktykujących Falun Gong jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Maorysi nie będą tolerować takich zbrodni. Rozumiem też, że Jiang Zemin rozszerzył represje Falun Gong do Nowej Zelandii, lecz my na to nie pozwolimy” – powiedział.

Wódz Amato mówił o atakach, które miały miejsce 24 kwietnia i 16 lipca tego roku. Chińska organizacja w Nowej Zelandii, która jest pod bezpośrednią kontrolą chińskiego konsulatu, nękała i werbalnie atakowała praktykujących Falun Gong przed konsulatem.

Organizacja poleciła również lokalnej chińskiej gazecie “Chinese Times” opublikowanie artykułu, który oczerniał i zawierał kłamstwa o Falun Gong. Gdy praktykujący rozmawiali z redaktorem naczelnym gazety, powiedziano im, że wszystkie artykuły, zanim zostaną opublikowane, muszą być ocenzurowane przez chiński konsulat.

Wódz Amato był zaniepokojony atakami. Powiedział: “Komunistyczna Partia Chin w Auckland powinna przestać robić złe rzeczy wobec praktykujących Falun Gong w Aotearoa (Nowa Zelandia) i na Maoryskiej ziemi. Jeśli zniesławiają Falun Gong, zniesławiają oni również ród Maori”. Wódz uważa, że ataki naruszyły jego prawa i prawa jego ludzi, więc postanowił złożyć pozew karny wobec Jiang Zemina. Poprzednie ataki posłużyły jako dowód w sprawie.

Maorysi to rdzenny ród Nowej Zelandii, liczący około 400 tys. osób. Wielu z nich praktykuje Falun Gong, a zasady Prawdomówności, Współczucia i Cierpliwości są powszechnie doceniane przez Maorysów.

Dnia 8 maja 2009 r. wódz Amato wydał proklamację dla Falun Gong, ogłaszając cały tydzień od 7 maja “Nowozelandzkim tygodniem Falun Dafa”. Proklamację wydał w imieniu Aotearoa Tangata Whenua Maori, Faa Samoa, Pacifica, Suwerennej Rady Wodzów. Dnia 13 maja tego roku w Mission Bay, odbyły się uroczystości z okazji urodzin Mistrza Li Hongdży – założyciela Falun Dafa. Wódz Amato powiedział podczas nich: “Wszystkiego najlepszego Mistrzu Li! Dziękujemy Ci za wszystkie błogosławieństwa, które nam dałeś”.

Źródło oryginalne: en.Minghui.org
Źródło polskie: pl.ClearHarmony.net
Nadesłano do: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o