Organizatorzy Konwoju Wolności chcą odblokowania darowizn

Opublikowano: 08.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 707

Organizatorzy protestów Konwoju Wolności w Ottawie zwrócili się do sądu z wnioskiem o odblokowanie 450 000 dolarów kanadyjskich zgromadzonych na zbiórkach GoFundMe i GiveSendGo. Kwota ma być przeznaczona na opłacenie prawników, którzy będą reprezentowali ich podczas przesłuchań w sprawie Emergencies Act. Sprawa ma być rozpatrywana przez Public Order Emergency Commission.

Wśród 10 osób, które domagają się odblokowania części funduszy, jest Tamara Lich. Wniosek złożono w piątek w Sądzie Najwyższym Ontario. Wynika z niego, że ponad 1,3 miliona dolarów pochodzących z darowizn znalazło się na dwóch kontach bankowych,których właścicielką jest Lich i które też zostały zablokowane. Lich oczekuje na proces, postawiono jej zarzuty kryminalne w związku z Konwojem.

Jeśli chodzi o wnioskowaną kwotę 450 400 dolarów, to pieniądze mają być przeznaczone m.in. na zatrudnienie starszego doradcy niewymienionego z imienia i nazwiska, któremu należałoby zapłacić 350 dolarów za godzinę pracy. Do tego dochodzi 83 000 dolarów na pokrycie kosztów podróży do Ottawy i zakwaterowania (podczas 39 dni przesłuchań) 10 organizatorów Konwoju i innych świadków.

W sprawie cywilnej wnioskujących reprezentuje Keith Wilson z Justice Centre for Constitutional Freedoms (JCCF). Argumentując konieczność dostępu do środków zgromadzonych na kontach zbiórek organizatorzy Konwoju piszą, że wymagania Komisji są większe niż się spodziewano. Poza tym prowadzący przesłuchania mogą być w dużym stopniu uprzedzeni do przesłuchiwanych. Do tego grupę Ottawa Coalition of Residents and Businesses będzie reprezentował wynajęty prawnik Paul Champ, co teraz daje jej przewagę.

Oprócz Lich w grupie organizatorów Konwoju są: Daniel Bulford, Dale Enns, Chris Garrah, Miranda Gasior, Joe Jansen, Tom Marazzo, Ryan Mihilewicz, Sean Tiessen oraz organizacja Freedom 2022.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.