Włoski naukowiec obalił odkrycie Ameryki przez Kolumba

Opublikowano: 15.10.2021 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 996

Specjalista średniowiecznej literatury łacińskiej, profesor Paolo Chiesa, dowiedział się, że żeglarze z Genui znali Amerykę 150 lat przed jej rzekomym „odkryciem” przez Kolumba. Argumenty naukowca zostały opublikowane w recenzowanym czasopiśmie „Terrae Incognitae”.

Rozszyfrowanie i uszczegółowienie zapisów mediolańskiego mnicha Galvaneusa Flammy z 1345 r. pokazało, że żeglarze z Genui wiedzieli już o krainie zwanej później Ameryką, ale pod nazwą Markland/Maralada/Marhalada. A niektóre źródła islandzkie i uczeni zidentyfikowali go jako część atlantyckiego wybrzeża Ameryki Północnej. Zakłada się, że jest to Labrador lub Nowa Fundlandia.

Galvaneus był dominikańskim mnichem mieszkającym w Mediolanie i związanym z rodziną, która pełniła funkcję burmistrza miasta. Napisał kilka utworów literackich po łacinie, głównie o tematyce historycznej. Jego informacje są cenne dla uzyskania informacji z pierwszej ręki o historii tamtych czasów.

„Cronica universalis”, którą analizował Chiesa, uważana jest za jedną z jego późniejszych prac – być może ostatnią. Pozostała niedokończona. Materiał szczegółowo opisuje historię całego świata, od jego powstania do momentu publikacji. Chiesa powiedział, że tłumacząc notatki mnicha, dowiedział się, że Genua może być „bramą” dla nowości i jak Galvaneus przypadkowo podsłuchał żeglarzy rozmawiających o ziemiach na dalekim północnym zachodzie, nadających się do komercyjnego zysku. A także informacje o Grenlandii, którą szczegółowo opisuje. Plotki te były zbyt niejasne, aby można je było porównać z danymi kartograficznymi lub naukowymi, profesor wyjaśnia, że to właśnie z tego powodu Marhalada nie została wówczas zidentyfikowana jako nowa kraina.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 10 , średnia ocena wartości wpisu: 4,70 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.