Włoska szkoła rezygnuje z szopek bożonarodzeniowych

Opublikowano: 14.12.2014 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 375

Dyrektor szkoły podstawowej imienia Edmonda De Amicsa w Bergamo zapowiedział, że w tym roku szkoła zrezygnuje z wystawiania przypominających o zbliżających się Świętach szopek bożonarodzeniowych. Zdaniem dyrektora szkoły, prezentowane w szopkach figurki przedstawiające biblijne postacie Jezusa, Maryi, Józefa czy pasterzy mogą „dyskryminować” uczniów innych wyznań.

Dyrekcja uzasadnia swoją decyzję faktem, że ponad 30 procent uczniów w szkole to dzieci imigrantów, głównie muzułmańskiego wyznania. W części klas ich liczba jest dominująca i osiąga nawet 70 procent. Zdaniem władz szkoły, symbol Bożego Narodzenia jakim jest szopka, może „stać się okazją do dyskryminacji religijnej”.

Decyzja spotkała się z protestami rodziców włoskich dzieci. Solidarność z protestującymi rodzicami okazał lider partii Liga Północna, Matteo Salvini. W swoim wystąpieniu dla lokalnych mediów przypomniał, że okres Świąt Bożego Narodzenia powinien być okresem radości dla wyznawców wszystkich religii, a sama szopka bożonarodzeniowa nie jest i nigdy nie była symbolem dyskryminującym kogokolwiek. Lider Ligi Północnej przekazał także gratulacje dla protestujących rodziców, których nazwał „obrońcami włoskiej tradycji”.

Walka z tradycją Świąt Bożego Narodzenia staję się przykrą rzeczywistością krajów Europy Zachodniej, które borykają się z masową pozaeuropejską imigracją. Odnotowywane jest wiele przypadków zakazów przystrajania świątecznymi ozdobami budynków publicznych, prezentowania w miejscach publicznych symboli odwołujących się do Świąt. W politycznie poprawnej nowomowie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia zamienione zostały na „życzenia sezonowe” (w języku angielskim słowo „Christmas” w życzeniach zamieniono na słowo „Holiday” lub „Season’s”).

Na podstawie: thelocal.it
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
onelove
Użytkownik
onelove

Niech zrobią sobie własny wystrój z własnej religii. Myślę, że chrześcijanom by to nie przeszkadzało. Głupie wyjście z sytuacji rezygnować z własnej lubianej tradycji bo ktoś ma inne wyznanie. Tradycji, która propaguje postać z nastawieniem miłości. No ale taka to jest rzeczywistość wszystko na odwrót:)

Czekamy na jeden rząd i jedna religie. Wtedy wszyscy będą zniewoleni.:)

uziel
Użytkownik
uziel

Ciesze sie ze mieszkam w Polsce i nie musze przed innymi chować symboli świąt i wstydzić sie wiary.
Nasz kraj ,nasza wiara,nasze symbole!
Wiec stosuj sie do nich imigrancie!

23
Użytkownik
23

dobrze :)
zadnych religijnych bzdur