Włosi decydują w referendum o przyszłości premiera

Opublikowano: 04.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 482

W niedzielę we Włoszech odbywa się referendum konstytucyjne, które przesądzi o przyszłości rządu Matteo Renziego. Włosi mają w nim zdecydować, czy chcą reformy parlamentu. Zmiany mają na celu znaczne ograniczenie roli i kompetencji Senatu.

Do głosowania na „nie” nawoływała opozycja — od prawicowej Ligi Północnej i Forza Italia po Ruch Pięciu Gwiazd i lewicę. Opozycyjni politycy twierdzą, że premier poprzez proponowane zmiany dąży do zdobycia większej władzy.

Z kolei Renzi oświadczył, że jeśli Włosi w referendum zagłosują na „nie”, poda się do dymisji. Później wycofał się z tej deklaracji, ale w razie porażki może nie mieć innego wyjścia.

Włoscy wyborcy odpowiedzą w niedzielę na jedno pytanie: „Czy aprobuje Pan/Pani tekst ustawy konstytucyjnej dotyczącej rozporządzenia o zniesieniu równorzędnej dwuizbowości, zmniejszenia liczby parlamentarzystów, ograniczenia kosztów funkcjonowania instytucji, likwidacji Krajowej Rady Ekonomii i Pracy, rewizji piątego paragrafu II części Konstytucji?”.

Głosowanie potrwa do godziny 23.00.

Przegrana w referendum i dymisja premiera może pogrążyć kraj w politycznym chaosie. Na wyniki czekają też rynki finansowe i UE.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ludziedobrejroboty.pl 04.12.2016 15:50

    Te wszystkie doraźne zmiany bandaży już chyba nie pomogą staruszce Mumii Europejskiej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.