Władze USA mogą włamać się do każdego komputera na świecie

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zezwolił na to, by amerykańskie sądy dawały organom śledczym dostęp do każdego komputera, w tym poza granicami kraju.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zatwierdził poprawki do przepisów, zgodnie z którymi amerykańskie sądy mogą dawać organom ścigania dostęp do każdego komputera, w tym poza granicami kraju – pisze Reuters.

Wcześniej sądy mogły udostępniać władzom tylko komputery znajdujące się w ich jurysdykcji.

Prezes Sądu Najwyższego John Roberts już wysłał decyzję do Kongresu, który do 1 grudnia powinien wnieść odpowiednie poprawki do dokumentu. Jednak jeśli ustawodawcy do tego czasu nie wprowadzą zmian do ustawy federalnej, to decyzja Sądu Najwyższego wejdzie w życie automatycznie.

Na wniesienie poprawek do ustawodawstwa karnego od 2013 roku naciskał Departament Sprawiedliwości, który uznał je za „drobne zmiany”. Jednak – jak pisze agencja — organizacje zajmujące się prawami człowieka i korporacja Google opowiedziały się przeciwko tej inicjatywie. Ich zdaniem FBI będzie teraz mogło przeprowadzać zmasowane ataki hakerów na sieci komputerowe.

Źródło: pl.SputnikNews.com