Władze Tajwanu ograniczają dostęp do wody pitnej

Opublikowano: 08.04.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1536

Tajwan stoi w obliczu największej suszy od 50 lat. Rząd wydał pierwszy od sześciu lat czerwony alert dotyczący zaopatrzenia w wodę ostrzegając, że zbiorniki w regionie centralnym spadają do niebezpiecznie niskiego poziomu. Władze zadecydowały, że użytkownicy nieprzemysłowi w Taichung i hrabstwie Miaoli, stracą dostęp do wody dwa dni w tygodniu począwszy od 6 kwietnia.

Władze tego kraju, zintensyfikowały swoją walkę z najgorszym okresem suszy od 50 lat. Jeszcze bardziej ograniczono dostawy wody do wielu obszarów, w tym również głównego ośrodka produkcji półprzewodników. Według ministra gospodarki Wang Mei Hua o 15 procent zmniejszy się zaopatrzenie w wodę firm w dwóch głównych parkach naukowych w Taichung. Niektóre fabryki już teraz ogłosiły zwiększony udział wody z cystern.

Rząd Tajwanu, znajduje się pod wyraźną presją. Z jednej strony mamy bowiem zwyczajnych obywateli, a z drugiej branże wymagające dużych ilości wody, takie jak fabryki półprzewodników. Na początku marca Tajwan miał wystarczające rezerwy wody, aby firmy technologiczne działały bezproblemowo do Maja. Zazwyczaj w tym okresie, sezonowe deszcze uzupełniają zasoby wyczerpane w bardziej suche zimowe miesiące. Trwająca susza, zmusiła jednak władze tego kraju do podjęcia trudnych decyzji.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.