Władze Szwecji przygotowują obywateli do wojny

Opublikowano: 17.01.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 556

W Szwecji zostanie wznowiona broszura z poradami dla obywateli na wypadek wojny światowej.

Po 30 latach w Szwecji ma zostać wznowiona broszura z zaleceniami na wypadek wybuchu wojny światowej. Jak informuje “The Local”, zaktualizowana broszura „Jeśli przyjdzie wojna” będzie upowszechniana po szwedzkich domach w maju lub czerwcu 2018 roku.

Folder wydano po raz pierwszy w 1940 roku, w czasie II wojny światowej. Zawierał on porady dla mieszkańców Szwecji na wypadek, jeśli wojna dotrze do kraju. Ostatni raz broszura była aktualizowana w latach 1980. W 2018 roku władze postanowiły ponownie wydać książkę w związku z problemami na świecie związanymi z regionalnym bezpieczeństwem i terroryzmem.

„Wówczas uwaga była skupiona tylko na wojnie. Dziś społeczeństwo wygląda zupełnie inaczej. Jest znacznie większe niebezpieczeństwo związane ze zmianą klimatu, atakami terrorystycznymi, pandemiami i manipulowaniem informacjami. Ludzie powinni się uczyć i wiedzieć, jak sobie z tym poradzić” — powiedziała rzeczniczka państwowej agencji ds. sytuacji nadzwyczajnych Christina Andersson.

Ilustracja: kellepics (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 18.01.2018 10:01

    To mi przypomina lekcje Przysposobienia Obronnego znane starszym czytelnikom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.