Władze rosyjskiego miasta pomalowały śnieżną rzeźbę białą farbą

Opublikowano: 30.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1959

Ciekawe informacje docierają do nas z centralnej Rosji. Władze syberyjskiego miasta pomalowały śnieżną rzeźbę białą farbą. Gdy sprawę ujawnili mieszkańcy, władze przeprosiły i usunęły farbę, która miała… zakryć brudny śnieg.

Pierwsze doniesienia o „dziwnym śniegu” w niewielkim mieście Myski pojawiły się w serwisie “You Tube”. Na nagraniu widać, jak mieszkanka dotyka śnieżnej rzeźby – a właściwie białej, lepkiej i śmierdzącej substancji, która została nałożona na śnieg. Temat został szybko podchwycony przez rosyjskie media.

Władze miasta szybko zareagowały i potwierdziły, że omawiana substancja to w istocie biała farba. Gdy sprawa wyszła na jaw, nakazano jej usunięcie. Tylko dlaczego władze pomalowały śnieg farbą?

Jak się okazało, farba miała zamaskować sadzę i inne zanieczyszczenia (możliwe, że chodzi o przygotowania do święta Nowego Roku, które dla Rosjan jest analogią polskiego Bożego Narodzenia – przypis WM) – Myski to miasto, położone w rejonie górniczym. Śnieg wokół miasta i w jego centrum przybiera szarą, wręcz czarną barwę, ale mieszkańcy zdecydowanie wolą taki od śnieżnej bieli. Swoją drogą, jest to bardzo tania, ale dość nieprzyjemna metoda „usuwania” zanieczyszczeń, której chyba jeszcze nikt nie stosował.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheMoscowTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.