Władze Rosji o stosowaniu tortur przez Ukrainę

Opublikowano: 13.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 569

Moskwa jest zszokowana szerokim stosowaniem przez ukraińskie władze i Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy tortur, bezprawnych aresztowań i niehumanitarnym traktowaniem aresztowanych.

Oznajmiła to doradczyni stałego przedstawiciela Rosji w Biurze Narodów Zjednoczonych Natalia Zołotowa, komentując przedstawiony w poniedziałek raport misji monitoringowej ONZ na temat sytuacji z prawami człowieka w Ukrainie.

„Szokuje odnotowane w raporcie ONZ przerażające szerokie stosowanie przez ukraińskie władze, w tym SBU, tortur, przemocy seksualnej, niehumanitarne traktowanie, bezprawne pozbawienie wolności i przetrzymywanie aresztowanych w surowej izolacji” — podkreśliła podczas dyskusji w sprawie raportu dot. Ukrainy.

Niepokój Moskwy budzi fakt, że w Ukrainie nadal popełniają przestępstwa bataliony ochotnicze Dniepr-1, Prawy Sektor, Azow i Ajdar. Eksperci ONZ w swoim raporcie na temat sytuacji w Ukrainie podkreślają, że kijowskie władze nie mogą zapewnić kontroli nad działaniami tych zmilitaryzowanych formacji. Rosja uważa, że podobne „lekceważenie zasady prymatu prawa przez ukraińskie władze sprzyja szerzeniu w kraju atmosfery przestępczości i bezprawia”.

Według Zołotowej Moskwa zgadza się z wieloma obawami, wnioskami i zaleceniami ekspertów ONZ odnośnie naruszenia przez Ukrainę jej obowiązków w sferze praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego. Rosja jednocześnie liczy, że szereg jej partnerów przestanie lekceważyć dane o takich naruszeniach odnotowane w raportach misji monitoringowej ONZ i „wywrze na Kijów odpowiedni wpływ”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.