Władze LOT twierdzą, że strajk włoski to wydmuszka

Opublikowano: 08.06.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 406

“Z powodu strajku włoskiego nie został odwołany żaden rejs, nie zauważyliśmy też wzrostu opóźnień” – przekonywał całkiem niedawno Konrad Majszyk z biura prasowego PLL LOT. Jak jest naprawdę? Strajk.eu dotarł do danych z ostatniego tygodnia. Wskazują one, że po raz spółka po raz kolejny mija się z prawdą.

62 loty odwołane i 643 opóźnione – tak wygląda bilans Polskich Linii Lotniczych LOT z ostatnich siedmiu dniu. – Każdego dnia są odwoływane jakieś połączenia, bo załogi samolotów zgłaszają usterki – mówi w rozmowie ze Strajk.eu jeden z pracowników polskiego przewoźnika. Nasz informator dodaje, że personel dokonuje weryfikacji stanu technicznego maszyn w sposób szczególnie skrupulatny w ciągu ostatniego miesiąca. “A jest co zgłaszać, bo samoloty z których korzysta LOT nie są w dobrym stanie. Przykładowo jednego dnia zgłaszaliśmy zapadniętą podłogę pod jednym z siedzeń. To są defekty, które nie sprawią oczywiście, że maszyna spadnie z nieba, ale mogą być przyczyną odwołania lotu, jeśli załoga wezmie mechaników tuż przed odlotem” – tłumaczy pracownik linii.

Jak wynika z naszych ustaleń, wspomniana szczególna skrupulatność jest wynikiem prowadzonego od miesiąca strajku włoskiego – odpowiedzi pracowników LOT na antypracowniczą i antyzwiązkową politykę władz spółki. Przypomnijmy, że kiedy zatrudnieni w demokratycznym głosowaniu opowiedzieli się za strajkiem, władze za pomocą orzeczenia Sądu Okręgowego w Warszawie uznały taką formę protestu za nielegalną. Represje dotknęły bezpośrednio przywódczynie komitetu strajkowego, Monikę Żelazik, która została dyscyplinarnie zwolniona, a prokuratura prowadzi obecnie śledztwo w sprawie prowadzenia przez nią działalności terrorystycznej. W sytuacji niemożliwości przeprowadzenia normalnego strajku, pracownicy zdecydowali się na strajk włoski.

O tym jak bolesnym uderzeniem dla LOT jest taka forma protestu świadczą też dane ze strony flightstats.com, monirtotujacej blisko 99 proc lotów. Wynika z nich, że na przestrzeni ostatnich 30 dni LOT odwołał aż 282 loty, podczas gdy Swiss 120, Turkish Airlines 107, a KLM 141. Dane stworzone w oparciu o monitorowane w tym czasie ponad 98 proc. lotów polskiego przewoźnika wskazują, iż w maju ub. roku opóźnionych było 13,62 proc. rejsów, a średnie opóźnienie wyniosło 37 minut, podczas gdy w maju 2018 roku opóźnionych było już 23,78 proc. rejsów a średnie opóźnienie wzrosło do prawie 46 minut. Oznacza to, że 25 proc. odlotów odbyło się z opóźnieniem. Spore wrażenie robią też konkretne liczby. W maju 2018 opóźnionych było ponad 2,5 tys. rejsów, podczas gdy rok wcześniej 1,1 tys.

Władze spółki konsekwentnie przekonują, że żadnego problemu nie ma. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Prezes Rafał Milczarski od początku br informował media, że żadnego strajku w zarządzanej przez niego spółce nie będzie, bo pracownicy są niezwykle zadowoleni z warunków pracy. Potem 90 proc. z nich opowiedziało się w referendum za odmową pracy. Wygląda więc na to, że władze LOT wychodzą z założenia, że rzeczywistość można zaczarować. Jak pokazuje przykład strajku włoskiego, nie zawsze jest to skuteczna metoda.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o