Władze Indii zablokowały usługę Google Street View

Opublikowano: 13.06.2016 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 549

Rząd Indii czasowo zakazał usługi Google Street View ze względów bezpieczeństwa, podaje Mashable.

National Security Agency podała, że do przygotowanie zamachów terrorystycznych w Bombaju w 2008 roku wykorzystano fotografie kluczowych miejsc miasta. Rząd uznał, że zdjęcia w Google Street View mogą posłużyć terrorystom w organizacji groźnych ataków na niewinnych ludzi.

Dalszy los przeglądarki ulic będzie znany po tym, jak rząd rozpatrzy projekt ustawy o zakazie używania map i zdjęć satelitarnych.

W 2011 roku policja zatrzymała podczas pracy pojazd Google Street View na ulicach Bangalore, ponieważ ekipa nie miała wymaganych pozwoleń. W 2013 roku Google Street View udostępniła zdjęcia stu indyjskich zabytków wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, tj. Taj Mahal, kompleks Qutub Lal Qila i Ajanta.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.