Władze Francji chcą zwalniać skazanych wcześniej

Opublikowano: 20.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1106

Francuscy więźniowie, którzy zostali skazani na mniej niż dwa lata więzienia, będą mogli wyjść na wolność trzy miesiące wcześniej, by złagodzić obawy o przepełnienie więzień — poinformował we wtorek francuski dziennik „Le Figaro”.

Posunięcie francuskiego ministerstwa sprawiedliwości oznacza, że od 1 stycznia tego roku przestępcy mogą swobodnie opuścić więzienie o trzy miesiące wcześniej, niż nakazywał to wyrok, pod warunkiem że zostali skazani na mniej niż dwa lata więzienia i mają odpowiednie zakwaterowanie.

Wcześniejsze zwolnienie nie będzie dotyczyło osób skazanych za przemoc domową, przestępstwa seksualne, takie jak gwałt i napaść seksualną, oraz przestępstwa wobec nieletnich poniżej 15 roku życia. Będzie to jednak oznaczać, że skazani za handel narkotykami, rabunki i złodzieje oraz brutalni przestępcy będą mogli wcześniej przemieszczać się po francuskich ulicach.

Nowa polityka rozwścieczyła sędziów, którzy obawiają się recydywistów; podkreślają oni, że długość wyroków, które wydają przestępcom, wynika z uzasadnionych powodów.

„Nie zostaliśmy sędziami, by być robotami, które podpisują papiery bez uznania. Jeśli ustawodawca chce opróżnić więzienia, nie potrzebuje nas do tego” – powiedział jeden z sędziów cytowany przez „Le Figaro”.

Sędzia ostrzegł, że to tylko kwestia czasu, zanim polityka okaże się nieskuteczna przez więźnia, który ponownie popełnia przestępstwo, gdy powinien być jeszcze za kratkami.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Rmx.news
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.