Władze chińskie plombują drzwi mieszkańców Xi’an

Opublikowano: 17.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1950

8 stycznia władze chińskie zaplombowały domy mieszkańców miasta Xi’an z powodu wybuchu epidemii COVID-19, ale jak twierdzą mieszkańcy nie zorganizowano niezawodnych dostaw żywności. Teraz, po zamknięciu na prawie trzy tygodnie, brakuje im jedzenia i są na skraju załamania psychicznego.

Poniższy materiał wideo pochodzi sprzed kilkunastu dni.

Chiński reżim twierdzi, że od 5 stycznia epidemia w Xi’an jest pod kontrolą. Pomimo że 11 stycznia niektórzy mieszkańcy Xi’an nadal nie mogli opuścić swoich domów. „Nigdy nie zdiagnozowano u mnie COVID-19. Dlaczego zapieczętowali mi drzwi?” – pytała Cai Jiaying (pseudonim), mieszkanka kompleksu Rongshang (ang. Rongshang Compound) w osiedlu Changyanbao położonym w dzielnicy Yanta w Xi’an, podczas wywiadu dla chińskojęzycznej edycji „The Epoch Times” 9 stycznia. „Nasze osiedle mieszkaniowe zostało zamknięte na 21 dni […] Na początku [lockdownu], się pocieszałam. Rozczarowałam się kilka dni później, a potem poczułam beznadzieję i rozpacz”.

Cai powiedziała, że ona i jej mąż kupili tylko trochę jedzenia w ciągu ostatnich trzech tygodni i nie wiedzą, kiedy będą mogli kupić coś więcej. „Martwię się, że wkrótce nie będziemy mieli nic do jedzenia. Nie mamy odwagi najeść się do syta” – powiedziała. „Każdego popołudnia kładziemy się spać po posiłku, ok. godziny 15.00-16.00”. Caj powiedziała, że jej rodzina miała w domu tylko małą miskę ryżu, 5 kg mąki pszennej, siedem porcji makaronu błyskawicznego, jeden pęd bambusa i trochę mięsa. „To jedzenie może nam wystarczyć najwyżej na tydzień” – stwierdziła.

Inni mieszkańcy Xi’an opisywali podobne sytuacje w wywiadach dla chińskojęzycznego wydania „The Epoch Times”.

11 stycznia władze Xi’an ogłosiły, że dziewięć osiedli w mieście zostało zaklasyfikowanych jako regiony niskiego ryzyka, w których ludzie w niewielkim stopniu są narażeni na kontakt z osobami zainfekowanymi wirusem COVID-19, podczas gdy 44 inne nadal uważane są za regiony wysokiego lub średniego ryzyka. Reżim nie wspomniał, ile osiedli jest w mieście, ani nie podał szczegółów polityki lockdownu w różnych obszarach ryzyka.

4 stycznia lokalne władze ogłosiły kolejny standard podziału miasta na trzy kategorie: „strefy zamknięte”, „strefy kontrolowane” i „strefy prewencyjne”. Ogólnie rzecz biorąc, mieszkańcy w strefach zamkniętych nie mogą opuszczać swoich domów bez względu na to, czy są zdrowi, lub na to, jak pilna jest ich potrzeba wyjścia na zewnątrz.

Reżim poinformował, że strefy mogą zmienić zaklasyfikowanie, jeśli w ciągu 14 dni żaden z mieszkańców danej strefy nie zostanie zarażony wirusem COVID-19 lub nie będzie mieć kontaktu z osobami zarażonymi tym wirusem KPCh, a następnie wszyscy mieszkańcy w ciągu 48 godz. uzyskają negatywny wynik testu na obecność wirusa.

Zamknięci w domach lub akademikach mieszkańcy Xi’an cierpią. „Mamy w domu tylko kilka liści kapusty” – powiedziała Xu Qianru (pseudonim), mieszkanka osiedla Changyanbao, w wywiadzie dla chińskojęzycznego wydania „The Epoch Times” 9 stycznia. „Ciągle dzwoniliśmy do firmy administrującej osiedlem, ale nikt nie odbierał telefonu”. Mieszkanie Xu zostało zapieczętowane przez administrację osiedla wieczorem 8 stycznia. Od swoich sąsiadów dowiedziała się, że wszystkie mieszkania w kompleksie zostały zapieczętowane. „Kilka tysięcy rodzin w naszym kompleksie jest zapieczętowanych w domach, tak jak my […] Nasze życie jest naprawdę trudne” – powiedziała. „Zjedliśmy wszystkie nasze zapasy i nie możemy nic kupić. Chcecie, żeby ponad 10 000 mieszkańców umarło z głodu?” – zapytał Yang Hai, mieszkaniec Hengdacheng przy Dazhai Road w dzielnicy Yanta, skarżąc się w filmiku, opublikowanym 8 stycznia na różnych platformach mediów społecznościowych.

Yang podzielił się zdjęciami z osiedla mieszkaniowego, na których widać było, że reżim zaplombował drzwi bloku mieszkalnego metalową liną i zapieczętował drzwi mieszkań za pomocą banderoli. „Traktujecie nas, ludzi, jak zwierzęta?” – pytał Yang. „Nie mamy możliwości odebrać jakiegokolwiek [jedzenia] po tym, jak drzwi zostały zapieczętowane”.

Studenci w Xi’an również pozostają zamknięci w swoich akademikach od końca grudnia 2021 roku i nie wolno im opuszczać budynków, nie mówiąc już o powrocie do domu, mimo że domy niektórych z nich znajdują się w mieście. „Sześć osób współdzieli jeden pokój. […] Przez większość czasu w ciągu dnia siedzimy na piętrowych łóżkach” – powiedziała Fu Hua (pseudonim) 8 stycznia w wywiadzie dla chińskojęzycznej edycji „The Epoch Times”. „Studiujemy różne kierunki i mamy różne plany zajęć. Mamy zajęcia online w akademiku i nie możemy uniknąć wzajemnego przeszkadzania sobie”. Fu powiedziała, że czuje się sfrustrowana z powodu zamknięcia. Wolałaby nawet zostać wysłana do centrum kwarantanny na 14 dni, jeśli reżim pozwoliłby jej wrócić do domu po tym czasie.

Autorstwo: Nicole Hao
Źródło oryginalne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: EpochTimes.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Punkt Zero 17.01.2022 13:08

  o ho, przygotowują srovid 21

 2. Irfy 17.01.2022 14:39

  Oho… Mokry sen zachodnich rządów. Makron, Trudeau, władze Austrii i Australii a pewnie również Włoch i Niemiec patrzą z zazdrością i rozrzewnieniem. Jak oni by też tak chcieli sobie pozamykać. Ale myślę, że przy takiej bierności społeczeństw i z tym nie będzie problemu. Przyjdzie kilku na czarno ubranych panów, nałożą na drzwi stalową kratownicę, jak będzie trzeba, to i na okna i hulaj dusza. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa oczywiście.

 3. robi1906 17.01.2022 15:52

  Jak widzę “reżim” opisujący władze które niepasują do żydowskiego standartu to już wiem że artykuł można spuścić w kiblu.
  Władze Chin dbają o swoich obywateli i nie wysyłali ich na wojny tak jak takie “demokracje” jak: Włochy, Ustralia, Austria,Francja i Niemcy (i to od wypraw krzyżowych, Napoleona i dwie wojny światowe) po to by zapełnić do syta banki żydowskie i żeby się pasożyty z dobrobytu obesrały.

 4. najzwyklejszy 17.01.2022 17:26

  Komuchofaszyści żółtoskórzy mordujący własny naród. Nic nowego, patrz dzisiejsza RP. Tylko kolor skóry inny. Cóż, odpowiedzą. Jak nie przed ludźmi to na pewno przed Bogiem.

 5. adambiernacki 18.01.2022 07:29

  Tak to test przed wdrożeniem tego tutaj. Wyciągnięto wnioski z nieudanego kształtu obozów koncentracyjnych. Trwa próba wdrożenia ich jako metoda zarządzania i to jest najgroźniejsze. Dążą do depopulacji wielopłaszczyznowej.

  najzwyklejszy – no właśnie najbardziej przeraża mnie mówienie o tym, że o to nikogo nie trzeba zabijać i pogodzić się z losem a zemstę zostawić Bogu. Tylko dzięki takiej postawie mogą powstawać reżimy. Potrzebny jest jedynie brak krwawej zemsty. Świat wygląda jak wygląda i chyli się ku upadkowi właśnie z powodu braku krwawej zemsty. Jak głosi mądrość wschodu: niepomszczone krzywy zaburzają równowagę w świecie.

 6. AnAnnaKang 20.01.2022 17:08

  UWAGA!

  Nie trzeba wierzyć we wszystko co przedstawia grupa chińsko-amerykańskich członków Falun Gong, “EpochTimes”.

  Gazeta i jej różne platformy dystrybucyjne, publikujące teorie spiskowe i rozpowszechniające fałszywe informacje, są również znane ze swojego poparcia dla prezydenta USA Donalda Trumpa i skrajnie prawicowej polityki w Europie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.