W Chinach ukarzą naukowców odbierając „punkty życiowe”

Opublikowano: 19.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1958

Kontrowersyjny program Social Credit System pozwolił już ukarać miliony ludzi za różne przewinienia. Władze postanowiły jednak rozszerzyć ten system, aby można było nakładać surowe kary także dla naukowców.

Zgodnie z nowymi zasadami, które zostały już wprowadzone w życie, chińscy naukowcy za niewłaściwe postępowanie mogą stracić punkty w ramach wspomnianego programu. Dotychczas karaniem naukowców zajmowały się uniwersytety i Ministerstwo Nauki. Wprowadzone zmiany będą mieć bardzo daleko idące konsekwencje.

Władza będzie od teraz traktować naukowców jak każdych innych mieszkańców. Oznacza to, że za niewłaściwe postępowanie w badaniach będą mogli stracić swoje nagrody i pracę oraz możliwość wykonywania zawodu. Kary będą także uderzać w każdy aspekt ich życia – zwolnieni naukowcy nie otrzymają pożyczki w banku, nie będą mogli założyć firmy i będą mieć duże problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy.

Social Credit System to program, który wkrótce będzie funkcjonował w całych Chinach. System wspierany jest przez setki milionów kamer i sztuczną inteligencję, dzięki czemu liczba punktów, które każdy mieszkaniec ma na swoim koncie, w każdej chwili może spaść, lub wzrosnąć. „Wzorowi” obywatele mogą liczyć np. na bardziej dochodową pracę, natomiast „źli” mieszkańcy nie mogą nawet korzystać z usług transportu publicznego. Rząd ma pełną kontrolę nad wszystkimi obywatelami i to on decyduje o wszystkich aspektach ich życia.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Nature.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 20.12.2018 07:30

    Nienormalny system , gdy władza posługuje się ludźmi , to nie służy ludziom. Władza sprawowana jest wrogiem ludzi.
    Normalny system, ludziom zwracamy władzę , dzielona władza służy ludziom. Wolni Ludzie zachowują władzę, jednostka/ki odpowiedzialna/ne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.