Wkrótce powstaną nowe filmy z nieżyjącymi aktorami

Opublikowano: 12.12.2015 | Kategorie: Kultura i sport, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 616

Eksperci z University of Washington opracowali program, który w oparciu o pewną ilość zdjęć tworzy wirtualny model 3D ludzkiej twarzy. Potem może być ona renderowana w czasie rzeczywistym z zachowaniem charakterystycznej dla każdej osoby mimiki twarzy.

Dotychczas trójwymiarowe awatary 3D powstawały po wcześniejszym nagraniu osoby na wideo pod różnymi kątami. Nowa technologia eliminuje tą konieczność i jest w stanie zrekonstruować obraz, opierając się jedynie na dostępnych zdjęciach. Aby uzyskać model 3D wymagane jest minimum 200 zdjęć, na których daną osobę widać pod różnymi kątami.

Już na tym etapie rozwoju tej technologii generowane komputerowo twarze wyglądają w bardzo realistyczny sposób. Na nagraniu demo, modele 3D były w stanie symultanicznie generować słowa innych osób. Otwiera to nowe możliwości przed branżą filmową, ponieważ teoretycznie możliwe będzie renderowanie nieżyjących, a wciąż lubianych aktorów, których cyfrowe kopie mogą zagrać w nowych filmach.

Twórcy technologii pomyślnie utworzyli trójwymiarowe kopie młodego i starszego Toma Hanksa, odtwórcę roli Jamesa Bonda, Daniela Craiga i innych aktorów. Wykonano również modele 3D prezydentów George’a W. Busha i Baracka Obamy.

Jako jedno z zastosowań obiecującej nowej technologii zaproponowano tworzenie cyfrowych kopii 3D zmarłych członków rodziny. Potem, dzięki zastosowaniu okularów do wirtualnej rzeczywistości można by było “spotkać się” z nimi ponownie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 12.12.2015 12:59

    to dobrze, rozrywka musi być, byle na poziomie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.