Wkrótce głosowanie nad trzema nowymi podatkami w UE

Opublikowano: 18.11.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1139

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski poinformował, że podczas najbliższego posiedzenia Parlamentu Europejskiego, który odbędzie się 23 listopada, zostanie podjęta sprawa trzech nowych podatków od ETS, CBAM i korporacji.

Warto przypomnieć, że system ETS i CBAM (nowa danina nakładana ma być na produkty importowane na obszar celny Unii Europejskiej, których wytwarzanie wiąże się z wysokimi emisjami) dotyczy opłat od emisji tzw. gazów cieplarnianych m.in. dwutlenku węgla.

Polityk we wpisie podkreślił, że Polska posiada prawo weta, które może użyć, gdy te podatki będą zagrażały naszemu bezpieczeństwu finansowemu.

Z kolei wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski z Solidarnej Polski zaznaczył, że nasze państwo powinno zablokować wprowadzenie nowych podatków wymyślonych przez Brukselę.

„WETO albo ŚMIERĆ – to hasło obrony polskiej suwerenności aktualne jak nigdy. Żadnych nowych podatków dla szantażystów z Brukseli. Polska nie ma najmniejszego interesu w żyrowaniu eurodługu dla eurokratów z Brukseli. Czas wywrócić stolik i przywrócić praworządność w UE! Ani kroku w tył” – stwierdził wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

16

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.