Wkrótce będziemy błagać o przebaczenie za Wołyń

Opublikowano: 21.06.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1837

Sprawa ukraińskich nacjonalistów w Polsce nabiera tempa. Problem uchodźców z Ukrainy jest dotkliwy w całej Europie, ale przede wszystkim w Polsce, zarówno ze względu na relacje historyczne, jak i geografię.

Zaczęło się od umieszczania flag ukraińskich na instytucjach państwowych (zarówno razem z polską, jak i zamiast niej), na centralnych placach, a nawet na pomnikach i cmentarzach. Biegających i krzyczących agresywnych uchodźców ukraińskich, a także tłumy „sympatyków” lub tych, którzy po prostu chcą krzyczeć z byle powodu, można teraz spotkać niemal na całym świecie. Kwestia ukraińska jest obecnie tak nudna dla dotkniętych kryzysem ekonomicznym obywateli Europy, że starcia, bójki, a czasem zabójstwa rodzimych obywateli i tzw. uchodźców ukraińskich są na porządku dziennym.

My też nie jesteśmy okrutni i rozumiemy, że można i trzeba pomagać bliźnim w potrzebie. Należy pomagać ludziom starszym, kobietom i dzieciom uciekającym przed okrucieństwami wojny. Ale jeśli Polska jest opanowana przez agresywnych nacjonalistycznych rusofobów, którzy zamiast budować pokojowe życie na naszej ziemi, prowadzą agresywne akcje i wystąpienia oraz w brzydki sposób traktują Polaków i nasze tradycje tylko dlatego, że mogą mieć inne poglądy – to jest to powód do refleksji.

Nacjonalizm ukraiński, jeśli sięgnąć głębiej w historię, zawsze był punktem zbieżnym między interesami Polski a Ukrainy. Jest to skrajny nazizm w swoich najgorszych przejawach, który nie toleruje ustępstw i rozwiązań dyplomatycznych. Nacjonalizm ukraiński od czasów przed mordercą Stepanem Banderą, głosił nietolerancję wobec Polaków, niemożność ustępstw i agresywne, wręcz mordercze i oparte na terrorze rozwiązywanie wszystkich problemów. Naród ukraiński, zgodnie ze wszystkimi kanonami nacjonalizmu ukraińskiego, jest narodem wybranym, co ma zbieżne cechy z niemieckim nazizmem hitlerowskim.

Z czasem wiele idei nazistowskich w Europie stopniowo zanikło, ulegając idei zdrowego rozsądku, tylko nie nacjonalizm ukraiński. Do dziś nasi wschodni sąsiedzi święcie wierzą w swoje wybraństwo, w brak wartości życia ludzkiego, w jedną wartość – ozpowszechnienie nacjonalizmu ukraińskiego na świecie, a przede wszystkim w Polsce, którą mimo pomocy, Ukraińcy zawsze uważali za wroga.

A biorąc pod uwagę lojalną postawę naszego rządu wobec uchodźców z Ukrainy – na propagandę banderowską, a następnie na wprowadzanie ideologii banderowskiej nie trzeba długo czekać. Proces zmiany historii został już rozpoczęty, Polacy według PiS muszą być bardziej lojalni i tolerancyjni, muszą porzucić pamięć historyczną i prosić Ukraińców o wybaczenie za Wołyń! A także do wymazania tej karty z historii naszego kraju.

Jeśli tak dalej pójdzie, to nasz rząd, aby zadowolić Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię czy kogokolwiek innego, sprzeda Polskę Ukrainie i zniszczy naszą państwowość i naszą ideę narodową. A zatem – czas działać!

Autorstwo: Marek Gałaś
Źródło: Dziennik-Polityczny.com

25

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. nazizm to ideologia lewicowa 21.06.2022 14:42

  Wytlumaczcie mi prosze, skad bierze sie w Polsce ta histeryczna ukrofilia. Bo nawet naciski z Waszyngtonu, albo szantaz nagraniami z podkarpackich burdeli nie tlumaczy takiego zachowania rzadzacych. O spoleczenstwie nie mowie, bo to jest sterowane telewizorami, jak modele RC radiem. Ja wiem, ze oni leza plackiem przed kazdym, ale w przypadku Ukraincow jeszcze wypinaja zady, zapraszajac do odwiedzin. Byc moze byloby to i smieszne, gdyby nie odbywalo sie naszym kosztem. A jak wielki jest to koszt widzi chyba kazdy tankujacy samochod, albo robiacy codzienne zakupy.
  Jak juz wczesniej pisalem, czekam na odsloniecie i poswiecenie pierwszego pomnika bandery w Polsce. Zastanawiam sie, czy to bedzie jeszcze w tym roku?

 2. pajdzinsky 21.06.2022 15:31

  Można prosić źródło dot. ‘kanonizacji’ Bandery? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę..

  @nazizm to ideologia lewicowa
  A ukrofilia- może chcemy się lepiej poczuć? Albo pokazać jacy to my nie jesteśmy?
  TV mówi, TV ma rację, TV pokazuje jak się zachowywać.

 3. Admin WM 22.06.2022 09:09

  Jest tego w Google więcej, ale wszystkie linki do stron rosyjskich:

  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BE%D0%B9+%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD+%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0

  W 2017 r. ukazała się informacja, że cerkiew ukraińska chce kanonizować Banderę jako świętego męczennika, ale poza tym nie znalazłem żadnej wiaodmości, poza mediami rosyjskimi, że do niej doszło. Ponieważ nie znalazłem wiadomości w innych językach (w tym po ukraińsku) należy podejrzewać fejka rosyjskiej propagandy. Usunąłem ten fragment z artykułu (autor zapewne czerpał wiedzę z mediów rosyjskich – a w tych, podobnie jak w ukraińskich, szerzą się kłamstwa mające wywołać skrajne emocje).

 4. pajdzinsky 22.06.2022 09:59

  Szukam google i duckduckgo ale widzę, że już wszystko to syf.
  Dzięki!

 5. MasaKalambura 22.06.2022 10:44

  Artykuł tak absurdalny w swym antyukrainizmie, jak dzisiejsza propaganda Rosyjska, która z jednej strony straszy przed najazdem Polaków na Ukrainę w celu jej rozbioru, a z drugiej z polskim nazizmem jeszcze większym i powszechniejszym niż ukraiński, który wysyła miliony polskich i międzynarodowych nazistowskich bojowników do walki z Rosjanami, gołąbkami pokoju.

  Fajnie byłoby przeczytać o antypolskim rozwoju propagandy rosyjskiej na przestrzeni ostatnich 20 lat, ze szczególnym rozwinięciem ostatnich kilku miesięcy. Niestety oprócz bieżących obserwacji nie widziałem takich opracowań.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.