Więzienie we Francji za nawoływanie do nienawiści

Opublikowano: 17.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1276

Niższa Izba francuskiego parlamentu – Zgromadzenie Narodowe – przyjęła w pierwszym czytaniu głośną ustawę o ochronie wartości republikańskich.

Dokument poparło 347 deputowanych, przeciwko wystąpiło 151, wstrzymało się 65. Taki wynik głosowania zaaprobował na „Twitterze” minister spraw wewnętrznych Francji Gérald Darmanin. Teraz projekt ustawy zostanie rozpatrzony przez wyższą izbę – Senat. Dokument zawiera około 70 artykułów i przedstawia działania w związku z walką z przejawami nienawiści w Internecie, wzmocnieniem kontroli nad działalnością organizacji religijnych i nauką dzieci w domu.

​Jeden z artykułów ustawy przewiduje karę w postaci pięciu lat więzienia i grzywny w wysokości 75 tysięcy euro za groźby, napaść lub zastraszanie wybranego urzędnika lub urzędnika państwowego za uchylanie się od regulaminu administracji państwowej.

Przedstawiono środki zwalczania nawoływania do nienawiści w Internecie. W związku z tym wprowadza się nowe przestępstwa i kary za stworzenie niebezpieczeństwa dla życia ludzkiego poprzez rozpowszechnianie informacji dotyczących jego życia prywatnego w złych celach. Z tego artykułu przewidziane są sankcje w postaci trzech lat pozbawienia wolności i grzywny w wysokości 45 tysięcy euro. Nowe przestępstwa postanowiono wprowadzić po zabójstwie we Francji nauczyciela historii i geografii Samuela Paty, który stał się celem ataku w mediach społecznościowych.

Wzmacnia się kontrolę nad działalnością organizacji religijnych i przejrzystością ich finansowania. Zgodnie z założeniami projektu ustawy wprowadza się obowiązek, aby organizacje religijne deklarowały darowizny przekraczające 10 tysięcy euro, które pochodzą z zagranicy.

Projekt ustawy zaostrza kontrolę nad edukacją dzieci w domu. Poczynając od 2022 roku rodzice, których dzieci nie chodzą do szkoły będą musieli otrzymać pozwolenie na edukację domową. Takie zezwolenie będzie wydawane tylko w szczególnych przypadkach, na przykład jeżeli dziecko nie może chodzić do szkoły ze względu na stan zdrowia.

Również projekt ustawy wprowadza szereg środków skierowanych na zaostrzenie walki z poligamią i wprowadza surowy zakaz na wydawanie tzw. „certyfikatów dziewictwa”. Wydawanie takich certyfikatów przez lekarzy będzie karane rokiem więzienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.