Więzienie dzieci imigrantów będzie bezterminowe

Opublikowano: 23.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 171

Prezydent imperium amerykańskiego Donald Trump zapowiedział przedwczoraj, że istniejące limity więzienia dzieci tzw. nielegalnych imigrantów przejdą do przeszłości. W ciągu dwóch najbliższych miesięcy ma wejść w życie nowa reguła prawna, według której nie będzie już żadnych ograniczeń czasowych trzymania odebranych rodzicom dzieci w amerykańskich ośrodkach więziennych.

Chodzi o wspólny pomysł Trumpa i departamentu bezpieczeństwa wewnętrznego. Zdaniem amerykańskiej bezpieki, dotychczasowe ograniczenie – trzy tygodnie – zachęcało do imigracji, gdyż rodziny z dziećmi mogły liczyć na „rychłą wolność”. W rzeczywistości na zasadę ograniczonego więzienia dzieci mogły liczyć tylko te (rozdzielone) rodziny, które trafiały do zbyt przepełnionych obozów koncentracyjnych przy granicy z Meksykiem. Na ogół władze amerykańskie po 20 dniach wypuszczały – oddzielnie – dzieci i rodziców tylko „papierowo”, by trzymać ich za drutami kolejne 20 dni (itd.).

Nowe przepisy zlikwidują ten proceder poprzez jego faktyczną legalizację, co uprości procedury. Naturalnie, według komunikatu Białego Domu, Stanom Zjednoczonym chodzi tu o „ochronę dzieci” – przed „nadużyciami” ich rodziców. Te „nadużycia” to zabieranie dzieci ze sobą przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Komunikat mówi wprost, że bezterminowe więzienie dzieci odpowiada „potrzebom humanitarnym”, gdyż pozwoli na „lepszą opiekę” nad małymi więźniami.

Obrońcy praw człowieka już zapowiedzieli walkę przed sądami przeciw nowym przepisom. Madhuri Grewal, rzecznik ACLU – organizacji broniącej wolności obywatelskich, oświadczył, że „rząd nie powinien wtrącać dzieci do więzień, ani szukać sposobu na uwięzienie ich większej liczby na dłużej”. Według części demokratów, administracja Trumpa podjęła „nielegalne działanie” i powinna „natychmiast” je odwołać. Na razie Trump zareagował na to proponując zniesienie „prawa ziemi”, dającego obywatelstwo urodzonym w USA. Jest rzecznikiem postnazistowskiego „prawa krwi”, które oferuje obywatelstwo tylko dzieciom obywateli USA.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Może za 20 lat dowiemy się, że masowo mordowano ludzi…. gdyby Hitler wygrał o obozach zagłady nikt by nie słyszał. Propaganda w tamtym czasie pokazywała, że się uczy tych ludzi pracować, dyscypliny i ogólnie robi się z nich lepszych ludzi. A wszyscy wiemy jaka była prawda.
Może tutaj jest podobnie?