Wietnamczycy nareszcie na oku skarbówki

Opublikowano: 09.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 531

Kilkaset tysięcy podrobionych produktów zabezpieczyły służby skarbowe, które w poprzedni weekend zdecydowały się wejść do centrum handlowego w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Obiekt ten od wielu lat wzbudzał wiele kontrowersji, ponieważ stał się swoistym „państwem w państwie”, faktycznie kontrolowanym jedynie przez wietnamską społeczność mieszkającą na terenie naszego kraju.

Oficjalnie poinformowano, że dzięki aktywności Krajowej Administracji Skarbowej w ubiegły weekend udało się zabezpieczyć podrobione towary o łącznej wartości 60 milionów złotych, a znajdowały się one ogółem w prawie 200 samochodach dostawczych. Wśród artykułów dominowały galanteria i odzież, które trafiły ostatecznie do magazynów należących do Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, zaś według relacji najazd funkcjonariuszy miał wzbudzić popłoch wśród wietnamskich sprzedawców.

Zdaniem służb skonfiskowany towar nie tylko zagrażał interesowi fiskalnemu naszego państwa, ale dodatkowo był szkodliwy dla zdrowia i życia jego nabywców, ponieważ zawiera on szkodliwe substancje chociażby w postaci związków ołowiu. Jednocześnie Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada, że to tylko pierwsza z serii stałych kontroli w Wólce Kosowskiej, gdzie od dawna w najlepsze kwitła szara strefa.

Centrum handlowe w Wólce Kosowskiej, zdominowane przez imigrantów z państw azjatyckich, zajmuje blisko 40 hektarów powierzchni w niewielkiej miejscowości pod Warszawą i od dawna wzbudza wiele kontrowersji. Jest bowiem nie tylko obiektem oferującym podrabiane produkty, ale pod koniec listopada zlikwidowano tam nawet nielegalne kasyna prowadzone najprawdopodobniej przez azjatycką grupę przestępczą.

Na podstawie: wGospodarce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 09.12.2017 11:50

    Szkoda, skończyły się tanie ciuchy…. 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.