Zrezygnowali z miliarda dolarów

Opublikowano: 10.04.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Mieszkańcy wioski w szwajcarskich Alpach nie pozwolili na wydobycie złota ze złoża znajdującego się na ich terytorium, mimo że każdy z nich mógłby otrzymać 100 tys. dolarów w charakterze wynagrodzenia. Łączne zasoby złota szacowane są na 1,2 mld dolarów.

Podczas referendum, który odbył się tydzień wcześniej, 90 mieszkańców wioski w dolinie Medel opowiedziało się za rozpoczęciem prac, a 180 – przeciwko.

Ludzie wyrażają obawy, że przemysłowe wydobycie złota może zaszkodzić środowisku. Oprócz tego, nie chcą oni zakłócać zwykłego trybu życia.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

WOW!!! Ktoś się pytał mieszkańców o zdanie???? Co to za “dziki kraj” gdzie nie liczy się “demokracja” ;P

vannamond
Użytkownik
vannamond

Standardowa procedura w Szwajcarii. Plus wysoki poziom swiadomosci obywateli. Niestety, tylko w Szwajcarii.

devilan1410
Użytkownik

Trzeba dodać, że tam każdy obywatel zna swoją siłę, dzięki szkoleniom z bronią. U nas już nawet na PO nie pokazuje się broni ani strzelnicy, bo byśmy jeszcze żydokomunę obalili przypadkiem.