Wiemy gdzie stanie elektrownia atomowa

Opublikowano: 26.11.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 270

Żarnowiec, Choczewo, Gąski – te miejscowości są wymieniane przez Polską Grupę Energetyczną jako potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej. To nie jest jeszcze ostateczny wybór, a sytuacja w każdej chwili może się zmienić. – informuje PAP.

PGE wymieniła faworytów rankingu miejscowości, w których może powstać pierwsza w Polsce elektrownia atomowa. Wszystkie trzy miejsca leżą nad Morzem Bałtyckim. Wyboru dokonano w oparciu o 53 kryteria. Jednak głównymi czynnikami w wyborze lokalizacji były dostęp do zbiorników wodnych (chłodzenie reaktorów) i brak Obszarów Natura 2000 w pobliżu.

Obecnie zespół ekspertów gromadzi i analizuje dane geologiczne, hydrologiczne, środowiskowe, a także uwarunkowania przesyłowe zgłoszonych lokalizacji, a ostateczna lokalizacja ma być znana za dwa lata.

Polska Grupa Energetyczna chce zbudować dwie elektrownie jądrowe. Pierwsza z nich ma powstać do 2020 roku.

Źródło: Ekologia.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. fm 26.11.2011 11:39

  Powinna stanąć na wiejskiej, ale do 2020 ludzie wyrżną polityków w pień 😛

 2. senseimarcel 26.11.2011 12:09

  Można by pomyśleć że budowa atomówki to bezdenna głupota, a to tylko sprawka zachłannych i skorumpowanych polityków.

 3. davidoski 26.11.2011 15:09

  Pomimo Fukushimy lobby atomowe znalazło kraj, któremu uda się wepchnąć do gardła tę drogą i niebezpieczną technologię. Niemcy zamykają elektrownie atomowe, rząd Polski otwiera.

 4. Odi 26.11.2011 16:14

  A ludzie, jak zwykle, boją się tego, czego nie rozumieją

 5. Delite 26.11.2011 18:50

  Jak będą tą atomówkę budować tak jak drogi i stadiony to może do 2050 roku ją wybudują. Nie uda im się!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.