Wielopokoleniowy Statek Arka

Opublikowano: 24.07.2018 | Kategorie: Audycje

Wielopokoleniowy Statek Arka

Liczba wyświetleń: 334

Kosmiczne megastruktury to hipotetyczne konstrukcje, które mogłyby zostać zbudowane przez wysoko rozwinięte cywilizacje. Eksploracja dalekiego kosmosu wydaje się bardzo trudnym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli miałaby się odbywać za pomocą załogowych lotów. Ogromne odległości między układami planetarnymi, brak odpowiednio szybkiego napędu, a także krótka długość życia człowieka sprawiają, że dalekie podróże wydają się bardzo mało prawdopodobne. Mimo to, istnieje koncepcja pewnej struktury, która może się okazać bardzo pomocna w kwestii załogowych lotów w dalekie rejony kosmosu. Wielopokoleniowy Statek-Arka to statek kosmiczny, na którym przez setki lat mogłyby mieszkać całe ludzkie pokolenia. W ten sposób, jeśli pierwsi pasażerowie w końcu by umarli, to zostawiliby na statku pokolenie swoich dzieci. Cały cykl powtarzałby się wielokrotnie, zależnie od dystansu jaki statek miałby do pokonania. W ten sposób limit długości ludzkiego życia nie wyznaczałby końca misji. Projekt takiej budowli budzi jednak kilka ciekawych problemów fizycznych oraz moralnych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o