Wielkie zniszczenia po fali wody z pękniętej tamy

Opublikowano: 11.05.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

403 wyświetleń

Kenia od dłuższego czasu zmaga się z intensywnymi opadami deszczu, które spowodowały wielkie powodzie, a minionej nocy doszło do pęknięcia jednej z tam. Wielka fala wody zniszczyła setki domów, służby wciąż poszukują ofiar.

Tama w mieście Solai – około 190 km na północny zachód od stolicy Nairobi, została uszkodzona przez nadmiar wody. Świadkowie mówią o głośnym huku, który przypominał eksplozję. Woda zalała wiele prywatnych pól uprawnych i domów. Kenijski Czerwony Krzyż powiadomił, że dotychczas udało się uratować 40 osób i zabrano je do szpitala. Jednak ratownicy wydobyli także co najmniej 31 ciał.

Liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie. Tymczasem setki ludzi pozostaje bez dachu nad głową. Służby mówią o ogromnych zniszczeniach. Szczegóły zostaną podane, gdy uda się oszacować straty.

Kenia od marca zmaga się z potężnymi ulewami. Powodzie spowodowały śmierć 152 osób, a ponad 200 tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Sytuacja może ulec znacznemu pogorszeniu, gdyż jeden z lokalnych farmerów jest właścicielem trzech tam. Jedna z nich właśnie pękła, a władze są zaniepokojone stanem pozostałych dwóch, które są przepełnione wodą.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: StandardMedia.co.ke
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o