Wielkie manewry na Morzu Południowochińskim

Opublikowano: 30.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 507

Na Morzu Południowochińskim doszło do kolejnej prowokacji. Pod koniec zeszłego tygodnia, amerykański niszczyciel USS Mustin demonstracyjnie zbliżył się do spornych wysp. Reakcja Chin była natychmiastowa i stanowcza – rozpoczęto wielkie manewry wojskowe, których celem jest ochrona interesów w tej części świata.

Chiny natychmiast zorganizowały ćwiczenia sił powietrznych na Zachodnim Pacyfiku i rozpoczęto patrole na Morzu Południowochińskim. Co więcej, niedaleko spornych wysp aktualnie odbywają się manewry morskie na niespotykaną dotąd skalę.

Wykonane przez amerykańską firmę Planet Labs zdjęcia satelitarne ujawniły, że w manewrach na morzu bierze udział przynajmniej 40 okrętów wojennych. Wśród nich są korwety, niszczyciele i okręty podwodne, a na ich czele stoi lotniskowiec Liaoning. Zachodni eksperci mówią jednogłośnie, że jest to niespotykany dotąd pokaz siły ze strony Chin.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza nazwała te manewry przygotowaniami do wojny. Na łamach dziennika rządowego “Global Times” pojawiła się wypowiedź eksperta ds. wojskowości, Songa Zhongpinga, który stwierdził, że Morza Południowochińskie oraz Wschodniochińskie będą głównymi polami przyszłych bitew i Chiny powinny się do nich przygotować. Ogłoszono również, że od teraz manewry morskie będą organizowane każdego miesiąca.

W tle wydarzeń na Morzu Południowochińskim obserwujemy również konflikt między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, który może doprowadzić do wojny handlowej. Amerykanie postrzegają Chiny jako zagrożenie dla swojej dominacji nad światem, dlatego w kolejnych miesiącach i latach napięcie będzie cały czas rosnąć.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Ja nie widze w tym nic dziwnego…Ćwicza u swoich granic, nie zapuszczaja sie w okolice usa, czy europy. Zas jankesi prowokacyjnie ćewicza u ich granic. To nie chińczycy przejeli kontrole nad kanałem panamskim, a usa, bo uznało, że im sie to nalezy. Zatem to usa jest tam intruzem, i prowokatorem.

polach
Użytkownik
polach

Usa i Londyn są wszędzie inicjatorami konfliktów, oni z tego żyją od dekad.
A to nam się wciska że są jakieś “ćwiczenia” to tylko pretekst do zajęcia strategicznych pozycji względem wroga, na szachownicy. Tkz ćwiczenia to brednie, dla społeczeństw aby ludzie spali spokojnie, zanim im na głowy polecą rakiety…Prawdziwe ćwiczenia są na poligonach zwykle.Albo “ćwiczą” na słabszych państewkach, które grabią z czego się da(surowce itp).
Szaleńcze elity bez sumienia ,które kierują fasadowymi rządami nie bawią się w ćwiczenia tylko przygotowują podłoże pod konflikt zbrojny na szeroką skalę aby zmienić reguły na ziemi oraz utrzymać swój status w budzącym się świecie duchowym, w którym światłe jednostki nie są na wibracjach wojennych, bo z tego wyrośli i zrozumieli że drogą jedyną do prawdziwego rozwoju jest pokój, wiedza i braterstwo.

Collega
Użytkownik

Jeżeli Chiny odważyły się na rozliczenia za ropę w juanach, to teraz muszą odstraszać Amerykę, by nie odpowiedziała zbrojnie na ten policzek.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Mysle, że Chiny wykorzystały antyrosyjska retoryke zachodu, przeciwko Rosji, aby przy okazji wykanac ten krok. Wiedząc, że w przypadku “w” rosję maja za soboa. Być może była to przygotowana z Rosja odpowiedź na szykany. Tak czy inaczej, Chiny czuja sie juz potega, i maja pewnośc że moga wykonac yaki krok, i nic im nie grozi. Los dolara i usa jest juz w sumie przesądzony, a upadek usa pociągnie za soba europę, w szczególności tą z euro…