Wielkie korporacje chcą homomałżeństw

Opublikowano: 14.09.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1455

Grupa wielkich korporacji, na czele z Coca-Colą i Bank of Ireland, wystosowała specjalny list otwarty do władz Irlandii Północnej. Domagają się one w nim legalizacji w tym kraju „małżeństw” homoseksualnych, co ich zdaniem byłoby gestem tolerancji dla różnorodności mniejszości seksualnych. Przedsiębiorstwa twierdzą dodatkowo, że „zróżnicowane, otwarte i włączające społeczeństwo jest niezbędne dla stworzenia dynamicznej i konkurencyjnej gospodarki”.

Irlandia Północna dotąd przynajmniej w ograniczony sposób opierała się lewicowej inżynierii społecznej. Same kontakty homoseksualne na tym terytorium Wielkiej Brytanii zalegalizowano dopiero w 1982 roku pod naciskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, natomiast w 2005 roku dopuszczono do rejestracji związków osób tej samej płci, co także było odgórną decyzją Londynu. Do dzisiaj Irlandia Północna nie zalegalizowała jednak „małżeństw” homoseksualnych, a w ubiegłym roku Sąd Najwyższy w Belfaście odrzucił wnioski o rejestrację trzech takich związków.

Z tego powodu ruchy LGBT coraz bardziej naciskają na Irlandię Północną, zaś teraz na pomoc przyszły im wielkie koncerny pokroju Coca-Coli, City, IBM, Deloitte, Bank of Ireland, Ulster Banku czy Banku Santander. W specjalnym liście do północnoirlandzkich władz i brytyjskiej premier Theresy May domagają się one legalizacji „małżeństw” homoseksualnych, aby tym samym spełnić postulaty „równości” i „tolerancji” wobec mniejszości seksualnych, wśród których wymieniono nie tylko homoseksualistów, lecz także osoby transpłciowe.

„Zróżnicowane, otwarte i włączające społeczeństwo jest niezbędne dla stworzenia dynamicznej i konkurencyjnej gospodarki oraz korzystnej przyszłości dla Irlandii Północnej. Wierzymy, że aby osiągnąć ten cel ludzie powinni mieć równy dostęp do tych samych praw, uprawnień, obowiązków i wolności, które przysługują w całej Wielkiej Brytanii” – piszą w swoim liście biznesmeni twierdzący równocześnie, iż taki krok pozwoli na przyciągnięcie do tej prowincji nowej siły roboczej.

Na podstawie: Ft.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.