Wielkie firmy przez 2 lata nie płaciły za prąd

Opublikowano: 31.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 357

W Niemczech w latach 2012-2013 duże przedsiębiorstwa zużywające rocznie ponad 10 gigawatogodzin zostały zwolnione z opłat za korzystanie z sieci elektrycznej.

W 2014 roku zwolnienie zostało zniesione, gdyż pojawiły się liczne skargi od organizacji konsumenckich i dostawców energii elektrycznej, jakoby takie rozwiązanie było niesprawiedliwe i godzące w zasady uczciwej konkurencji.

W latach, kiedy duże firmy masowo nie opłacały pobieranej energii elektrycznej, koszty te były pokrywane z zasobów państwowych, czyli dokładniej przez podatnika, czyli z kieszeni przeciętnych obywateli, którzy swoimi podatkami finansowali zużycie prądu potentatów gospodarczych.

Teraz okazało się, że to zwolnienie z opłat było niezgodne z prawem – organy ścigania Unii Europejskiej w zakresie konkurencyjności wydały dzisiaj stosowne orzeczenie. Rząd federalny Niemiec już zareagował na stanowisko UE i żąda od korzystających w latach 2012-2013 z ulg firm setki milionów euro rekompensaty.

Firmy mają teraz zostać zidentyfikowane i już teraz ubiegają się o pomoc państwa – do zapłacenia mają łącznie niemalże 600 mln euro.

Autorstwo: BT
Na podstawie: ZDF
Zdjęcie: blickpixel (CC0)
Źródło: Swiato-Podglad.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
george
Użytkownik
george

lol

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Tylko 600 milionów ? To w jakiej cenie jest tam prąd na działalność bo mój jest od 0,75 do 1,45 zł / kwh w zależności od zużycia .