Wielki Reset – Faza 1: Grabież i zniszczenie

Opublikowano: 19.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2711

Jesteśmy w pierwszym tygodniu października 2021 r. i ciągle otrzymujemy nowe, złe wiadomości z gospodarki, zwłaszcza z sektora energetycznego. Gaz ziemny jest droższy niż kiedykolwiek, cena węgla wzrosła kilkukrotnie od listopada zeszłego roku, a cena ropy zna tylko jeden kierunek – w górę.

W dużej części Chin, największego kraju handlowego na świecie, energia elektryczna jest racjonowana od miesięcy, w Wielkiej Brytanii 90 procent dystrybutorów na stacjach benzynowych stoi bo zabrakło w zeszłym tygodniu benzyny.

We Francji rząd ogłosił zamrożenie cen energii, we Włoszech rząd wspiera rodziny i małe przedsiębiorstwa kwotą 3 mld euro na uniknięcie niepokojów społecznych, w Hiszpanii w tym samym celu obniża się VAT na energię elektryczną i trzeba będzie także w Niemczech podjąć takie działania, szczególnie po dwóch ostatnich przerwach w dostawie prądu jakie przeżyliśmy na początku stycznia i na początku lata.

Problemy potęguje fakt, że zapasy węgla, gazu ziemnego i ropy naftowej są wszędzie poniżej średniej, a ich uzupełnianie jest trudne lub po bardzo wysokich cenach.

Ale to nie wszystko. Ceny surowców gwałtownie rosną na arenie międzynarodowej, globalne wąskie gardło w dostawach półprzewodników i brak mikroprocesorów sprawiły, że wielu producentów samochodów musiało wstrzymać produkcję pomimo pełnych ksiąg zamówień.

Jeszcze gorzej wygląda w dziedzinie rolnictwa. Niedobór układów mikroprocesorowych już teraz prowadzi do poważnych awarii maszyn do zbioru i prowadzi do wąskich gardeł w dostawach żywności. Również tutaj dodatkowe czynniki pogarszają sytuację: w Wielkiej Brytanii duża część zbiorów owoców i warzyw na polach została zepsuta, ponieważ z powodu Brexitu nie pojawili się zatrudnieni w ostatnich latach wschodnioeuropejscy pracownicy.

W logistyce nie wygląda to lepiej. Stawki frachtowe gwałtownie wzrosły po załamaniu w branży związanym z lockdownem, a ponadto istnieje znaczny niedobór personelu z powodu masowych zwolnień po lockdownie. Statki towarowe muszą czekać przed wejściem do portów, powodując korki i zakłócenia w łańcuchach dostaw między portami a zapleczem.

Oprócz wszystkich tych problemów, istnieje również globalny wzrost inflacji. Połączenie konsekwencji blokad i historycznie unikalnego nadmiaru pieniędzy przez banki centralne obecnie zapewnia, że ​​ceny konsumenckie rosną na całym świecie, a siła nabywcza pieniądza maleje.

To, co teraz widzimy wokół nas, to nic więcej i nic mniej niż globalny chaos gospodarczy, połączony z narastającymi problemami w sektorze finansowym. Rynki obligacji, akcji i nieruchomości są całkowicie przegrzane, przez co są bardziej kruche niż kiedykolwiek.

I jakby tego było mało, w Chinach wciąż toczy się walka o władzę między Partią Komunistyczną a liderami branży cyfrowej i finansowej, która może w każdej chwili eskalować i zdestabilizować światową gospodarkę lub globalny system finansowy z powodu ogromnego znaczenia Chin.

Widać więc, że mamy do czynienia z niezwykle krytyczną sytuacją. Ale co robią osoby odpowiedzialne, aby zapanować nad tą sytuacją?

W Niemczech do końca roku zostaną zamknięte 3 kolejne elektrownie jądrowe, nie zapewniając jednocześnie wystarczającej wymiany w obszarze energii odnawialnej. W Chinach rząd zmniejszy zużycie energii elektrycznej o kolejne 3 procent do końca roku ze względu na cele klimatyczne, które sam sobie wyznaczył. Zamrożenie cen energii elektrycznej we Francji z pewnością doprowadzi do zmniejszenia dostaw, a tym samym do poważnych wąskich gardeł podczas nadchodzącej zimy, a stwierdzenie UE, że wszystkie problemy są tylko tymczasowe, można rozumieć jedynie jako wyraźne zobowiązanie do bezczynności.

Tak więc nic się nie robi z obecnym kryzysem, wręcz przeciwnie: ludzie odwracają wzrok, zwlekają, a w wielu przypadkach nawet aktywnie przyczyniają się do pogorszenia problemów.

Nie inaczej jest w globalnym systemie finansowym. Choć rynki niepokojąco się trzęsą od połowy września, banki centralne nie próbują ich uspokoić, ale grożą zakończeniem luzowania polityki pieniężnej jesienią – nawet jeśli jakikolwiek wzrost stóp procentowych miałby katastrofalne skutki dla banków, funduszy powierniczych, funduszy emerytalnych i obligacji rządowych, chociaż powszechnie wiadomo, że Rezerwa Federalna rozbiła sie o skały z taką samą polityką pod koniec 2018 roku.

Biorąc pod uwagę te reakcje na kryzys, można się zastanawiać: czy osoby odpowiedzialne nie dostrzegają powagi sytuacji? Są ślepe, a może zupełnie nie mają pojęcia co się dzieje?

Ani trochę. To, czego obecnie doświadczamy, może na pierwszy rzut oka wydawać się bezradne i amatorskie, ale kieruje się zimną logiką, czyli logiką Wielkiego Resetu. Aby zrozumieć ten Wielki Reset, musimy najpierw pozbyć się myśli, że o naszym losie decyduje polityka. W naszych czasach politycy są tolerowani tylko wtedy, gdy całkowicie podporządkowują się agendzie kompleksu cyfrowo-finansowego. Ten cyfrowo-finansowy kompleks złożony z wielkich korporacji IT i wiodących zarządzających aktywami, nad którymi pracują banki centralne, jest najpotężniejszą siłą, jaka kiedykolwiek istniała na naszej planecie.

Kompleks ten napotyka jednak na historyczny problem: globalny system finansowy, na którym opiera się jego władza, osiągnął zerowe stopy procentowe po załamaniu w marcu 2020 roku. Ponieważ system bankowy nie może na dłuższą metę żyć z ujemnymi stopami procentowymi, osoby odpowiedzialne za wspieranie systemu mają teraz tylko możliwość ciągłego tworzenia nowych pieniędzy z niczego. Prowadzi to jednak do postępującej dewaluacji pieniądza – procesu, wobec którego banki centralne są bezsilne.

Z tego powodu kierownictwo cyfrowego kompleksu finansowego najwyraźniej postanowiło wykorzystać koniec obecnego systemu do gigantycznej operacji grabieży i zniszczyć go w sposób, który przyniesie mu jak największe korzyści. To jest dokładnie ten proces, który obecnie toczy się na naszych oczach.

Ale to tylko jedna strona Wielkiego Resetu. Z drugiej strony banki centralne już przygotowują nowy system monetarny i pracują bez trudu nad rozwojem cyfrowych walut banku centralnego.

Ale to niesie ze sobą inny problem: te waluty są programowalnymi pieniędzmi, które poddają ludność stuprocentowej kontroli państwa i dlatego większość ludzi nigdy by ich nie zaakceptowała w normalnych warunkach.

Wygląda na to, że kompleks cyfrowo-finansowy wypracował szczególnie perfidny plan rozwiązania tego problemu: wywołać jak największy chaos gospodarczy, finansowy i społeczny, aby następnie wymyślić cyfrowy pieniądz banku centralnego w postaci uniwersalnego dochodu podstawowego i nie wprowadzać go jako przymusu, ale aby pojawił się jako korzyść.

Każdy, kto uważa to wszystko za teorię spiskową, powinien zapoznać się z książką Klausa Schwaba „Wielki Reset”, w której dość otwarcie opisuje obecny proces jako „twórczą destrukcję”, która jest potrzebna, aby wyruszyć w nowy świat.

Chiński filozof Konfucjusz powiedział kiedyś: „Podróż jest Celem”. Jeśli droga do nowego świata jest już usłana tak ogromnymi szkodami, gospodarczymi, społecznymi i ludzkimi, to można z grubsza wyobrazić sobie, co nas wszystkich czeka, gdy plan działań pod nazwą Wielki Reset faktycznie osiągnie swój cel.

Autorstwo: Ernst Wolff
Tłumaczenie (z dedykacją dla Stanisława Michalkiewicza): Paweł Jakubas
Źródło oryginalne: Apolut.net
Źródło polskie: Bibula.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 39 , średnia ocena wartości wpisu: 4,79 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. neras 20.10.2021 19:08

    Wszyscy będziemy zniewoleni

  2. Punkt Zero 21.10.2021 12:27

    Ja tam nie :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.