Wielka Narracja i Metaversum – 2 – Koniec wolności ludzkości?

Opublikowano: 09.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo, Świat komputerów

Liczba wyświetleń: 2200

Część pierwsza TUTAJ.

W połowie listopada 2021 Klaus Schwab, przewodniczący wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego, spotkał się z Mohammadem Abdullahem Al Gergawim, ministrem spraw gabinetowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby ogłosić rozpoczęcie Wielkiej Narracji. Niniejsze ogłoszenie stanowi kolejny etap programu „Wielkiego Resetu” WEF.

Jednym z gorących tematów omawianych podczas premiery The Great Narrative (Wielkiej Narracji) była czwarta rewolucja przemysłowa (4IR).

4IR to ulubiony projekt Klausa Schwaba, który został po raz pierwszy ogłoszony w grudniu 2015 r. 4IR to cyfrowy panoptykon przyszłości, w którym cyfrowy nadzór jest wszechobecny, a ludzkość wykorzystuje technologię cyfrową do zmiany naszego życia. Ten świat, często kojarzony z terminami takimi jak „Internet przedmiotów”, „Internet ciał”, „Internet ludzi” i „Internet zmysłów”, będzie miał technologię 5G i 6G napędzającą inteligentne miasta, w których zwykle praca i obowiązki wykonywane przez ludzi są zarządzane przez sztuczną inteligencję i roboty. W tej wizji ludzkość jest również oznaczona technologią ubieralną, która współdziała z AI i inteligentnymi miastami.

Oczywiście dla Schwaba i innych globalistów 4IR nadaje się również do bardziej centralnego planowania i odgórnej kontroli. Celem jest śledzenie społeczeństwa, w którym wszystkie transakcje są rejestrowane, każda osoba ma cyfrowy identyfikator, który można śledzić, a malkontenty społecznościowe są wykluczone ze społeczeństwa za pomocą społecznej oceny kredytowej.

Innym tematem wspomnianym w The Great Narrative był Metaverse. Koncepcje Czwartej Rewolucji Przemysłowej i Metaverse są ze sobą nierozerwalnie związane. Ten artykuł jest krótką eksploracją koncepcji i firm próbujących ożywić wirtualny wszechświat.

Zrozumienie Metaverse

Zdecydowana większość opinii publicznej dopiero niedawno dowiedziała się o tym terminie z powodu niedawnego ogłoszenia, że ​​Facebook zmieni nazwę na Meta, co jest odą do pragnienia Marka Zuckerberga, aby przenieść ludzkość do wirtualnego świata znanego jako Metaverse.

W lipcu 2021 Zuckerberg wyjaśnił swoje plany dotyczące metaverse w wywiadzie dla „The Verge”, stwierdzając, że wyobraża sobie przyszłość, w której ludzie noszą okulary lub kontakty, które pokazują wirtualną rzeczywistość, w której mogą wchodzić w interakcje z przyjaciółmi i środowiskiem.

„Myślę, że jeśli możemy pomóc zbudować kolejny zestaw platform komputerowych i doświadczeń w ten w sposób, który jest bardziej naturalny i pozwala nam czuć się bardziej obecnymi z ludźmi, myślę, że będzie to bardzo pozytywna rzecz” – powiedział Zuckerberg „The Verge”. Wyjaśnił również, że dla niego „metaverse to nie tylko rzeczywistość wirtualna”, ale raczej „trwałe, synchroniczne środowisko, w którym możemy być razem” wykorzystujące rzeczywistość wirtualną, rzeczywistość rozszerzoną, komputery PC, urządzenia mobilne i konsole do gier. Zuckerberg ma nadzieję, że Metaverse będzie nie tylko „jakimś rodzajem hybrydy między platformami społecznościowymi, które widzimy dzisiaj, ale środowiskiem, w którym jesteś ucieleśniony”.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Zuckerberg wygłosił swoje oświadczenia, dyrektor generalna Facebooka, Sheryl Sandberg, powiedziała „New York Times”, że ma nadzieję, że pewnego dnia „ludzie będą gościć nabożeństwa religijne w przestrzeniach wirtualnej rzeczywistości” i „wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość jako narzędzie edukacyjne, aby uczyć swoje dzieci historii ich wiary”.

Chociaż wiele mówi się o zmianie nazwy i potencjale tego, czym może być Metaverse, pochodzenie nazwy pochodzi z popularnej powieści science fiction Snow Crash. W Snow Crash główny bohater, Hiro Protagonist, żyje w futurystycznym krajobrazie, w którym ludzie wskakują i wyskakują z alternatywnego wszechświata złożonego z rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej.

Chociaż Snow Crash nie jest pierwszą ani jedyną powieścią, która wyobraża sobie alternatywną rzeczywistość, w której ludzie używają technologii do interakcji ze światem wirtualnym i światem fizycznym wzbogaconym o wyświetlacze przezierne, Snow Crash jako pierwszy użył terminu Metaverse.

Pomimo utopijnych obietnic ze strony dyrektorów Meta, było wielu krytyków planów Zuckerberga, aby przenieść publiczność z rzeczywistości do symulowanej rzeczywistości wirtualnej. Tom Valovic z „Counter Punch” opisał plany Metaverse w następujący sposób:

„Chcę uważać, aby nie przebierać w słowach w opisie tego, o co tak naprawdę chodzi w tym technologicznym zamachu stanu: nic innego jak próba sfabrykowania alternatywnej „rzeczywistości” innej niż fizyczna, którą obecnie zamieszkujemy. Dostęp do tej nowej rzeczywistości można oczywiście uzyskać tylko płacąc klientom i tym, którzy mogą sobie na to pozwolić i ją zrozumieć. Jest to technologia zaprojektowana przez elity i dla elit, która pośrednio pozostawia za sobą znaczną część ludzkości”.

„Metaverse wydaje się być częścią większego wysiłku na rzecz wdrożenia technokratycznego zarządzania i dobrze wpisuje się w program Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Ta organizacja jest oficjalnym rzecznikiem klasy miliarderów.

Pierwsza fala nowej inwazyjności trans-humanizmu nadejdzie wraz z tak zwanymi urządzeniami do noszenia, tj. opaskami na głowę, okularami wirtualnej rzeczywistości, przystawkami do ciała, implantami skórnymi i innymi. Następnym etapem będzie próba fizycznego podłączenia naszych ciał do elektronicznej alternatywnej rzeczywistości, w której prywatność i indywidualna autonomia nie będą istniały”.

Valovic ma rację w swojej ocenie wizji WEF. Dla klasy miliarderów i ich marionetkowych organizacji, takich jak WEF i Organizacja Narodów Zjednoczonych, Metaverse oferuje możliwość przejęcia całego życia w cyfrowych więzieniach, w których ludzie mogą być obciążani za usługi i produkty w sferze cyfrowej. Ponadto, opinia publiczna prawdopodobnie będzie karmiona narracją, że przebywanie w Metawersie jest lepsze dla planety lub że nie ma w Metawersum żadnych wirusów, których można się obawiać. Oczywiście, możliwość zainfekowania przez wirusa cyfrowego sprzętu i oprogramowania Metaverse – jak również podłączonych umysłów – jest więcej niż trochę przerażająca.

Dzięki zrozumieniu prawdziwych planów i intencji tych, którzy prowadzą ludzkość w kierunku Metaverse, nietrudno wyobrazić sobie świat, który odzwierciedla coś podobnego do hollywoodzkiego filmu z 2009 roku Surrogates. W filmie Bruce Willis gra agenta FBI badającego śmierć z udziałem zastępczych, humanoidalnych awatarów, w których ludzie wolą żyć, a nie we własnych ciałach. Podczas gdy w Surrogates awatar jest alternatywną istotą fizyczną, w Metaverse awatar jest istotą cyfrową. Niezależnie od tego, końcowy rezultat jest taki, że większość ludzi decyduje się żyć w swoich surogacjach, a nie w swoich prawdziwych ludzkich ciałach. Czy to właśnie zobaczymy w Metaverse? Czas pokaże.

Jeśli Technokraci postawią na swoim, będziemy mieli fizyczny świat złożony z inteligentnych miast, w których nie będziesz nic posiadać i będziesz szczęśliwy, a prywatność i indywidualność należą do przeszłości. Inteligentne miasta mogą potencjalnie zamykać ludzi w ich domach i wyłączać podstawowe usługi podczas blokad klimatycznych lub zaostrzeń najnowszego wariantu COVID. Tymczasem w swoim inteligentnym domu możesz zignorować problemy świata fizycznego, nosząc gogle, soczewki kontaktowe lub w końcu implant, który podłącza cię bezpośrednio do Metaverse.

Mając ludzi na całym świecie bezpiecznie schowanych w swoich cyfrowych łóżkach, Technokraci mogliby całkowicie przejąć zasoby naturalne, gospodarkę i samą ludzkość.

Ożywianie Metaverse

Chociaż Meta jest postrzegana jako siła napędowa tworzenia Metaverse, nie są jedyną firmą pracującą nad tą wizją. Jak niedawno zauważył CBS, istnieje „5 firm budujących naszą przyszłość w wirtualnej rzeczywistości”. Oprócz Meta, mamy również Google, Microsoft, Apple, Valve i Magic Leap, które przyczyniają się do tego potencjalnie dystopijnego koszmaru.

Podczas gdy większość z tych nazw jest dobrze znana przeciętnemu człowiekowi, Magic Leap to firma, z którą powinniśmy się lepiej zapoznać. Jest bardzo prawdopodobne, że Magic Leap odegra ogromną rolę we wprowadzeniu Metaverse do świata korporacji, a następnie, mają nadzieję, w masowym przyjęciu przez konsumentów. Chociaż firma jest mniej znana konsumentom, ma dość siły, by pozyskać doradców, takich jak Neal Stephenson, autor Snow Crash. W rzeczywistości Stephenson jest „głównym futurystą” Magic Leap, gdzie może teraz współpracować z sektorem technologicznym, aby wprowadzić w życie swoją koncepcję Metaverse.

Magic Leap została założona w 2010 roku w celu udostępnienia masom rozszerzonej rzeczywistości i rzeczywistości wirtualnej. W 2017 roku Magic Leap wypuścił swoje „gogle mieszanej rzeczywistości” z nadzieją, że w końcu wprowadzi ludzkość do Metaverse. Jednak, podobnie jak w przypadku większości poprzednich prób – Facebooka Occulus Rift, Google Glass i Microsoft HoloLens – koncepcja ta nie powiodła się.

Magic Leap nie spełnił oczekiwań w ostatniej dekadzie i doniesiono, że między końcem 2019 r. a czerwcem 2020 r. wycena firmy spadła z 6,4 miliarda dolarów do 450 milionów dolarów, co stanowi stratę 93 procent. Według większości relacji Magic Leap okazał się porażką.

Następnie, w październiku 2021 roku, Magic Leap zebrał 500 milionów dolarów z niezidentyfikowanego źródła. Magic Leap twierdzi, że inwestycja pomoże firmie skoncentrować się na dostarczaniu „najlepszych w swojej klasie rozwiązań rzeczywistości rozszerzonej (AR)”, w tym Magic Leap 2 do 2022 roku. Peggy Johnson, dyrektor generalna Magic Leap, powiedziała, że ​​inwestycja jest „ważnym krokiem w rozwoju Magic Leap, aby zmienić sposób, w jaki pracujemy”.

Sama Peggy Johnson jest również częścią rebrandingu Magic Leap. Dołączyła do firmy jako obecny dyrektor generalny w sierpniu 2020 r., koncentrując się na „przyspieszeniu przejścia firmy na rynek korporacyjny” po braku akceptacji konsumentów. Johnson powiedziała, że Magic Leap skupi się teraz na „budowaniu solidnego biznesu w różnych sektorach, od opieki zdrowotnej i produkcji po obronę i sektor publiczny”.

Poprzedni pracodawcy Johnson dostarczają trochę informacji na temat jej doświadczenia i znajomości. Przed dołączeniem do Magic Leap była wiceprezesem wykonawczym ds. rozwoju biznesu w Microsoft od września 2014 r. do sierpnia 2020 r. W swojej roli w Microsoft wydaje się być jedną z głównych osób zaangażowanych we współpracę Microsoft z projektem ID2020, m.in. pierwsza strona serwisu ID2020.

Projekt ID2020 to próba stworzenia cyfrowej identyfikacji dla każdej osoby na świecie. Partnerami projektu ID2020 są Microsoft, GAVI (finansowany przez Fundację Billa i Melindy Gates) oraz Fundacja Rockefellera. To właśnie podczas kadencji Johnsona z Microsoftem na Światowym Forum Ekonomicznym w 2018 r. ogłoszono formalne partnerstwo z projektem ID2020. Ogłaszając oświadczenie, Johnson zauważyła również: „W zeszłym roku Microsoft zrobił pierwszy krok, współpracując z Accenture i Avanade na prototypie tożsamości opartym na blockchain na Microsoft Azure.”

Co ciekawe, Peggy Johnson zasiada obecnie w Radzie Dyrektorów BlackRock, które piastowała od marca 2018 r. BlackRock znalazł się pod ostrzałem w 2020 roku z powodu inwestycji w nieruchomości, ale także ich akcji w Moderna, Inc.

Fakt, że Johnson ma doświadczenie w pracy z takimi firmami jak Microsoft, BlackRock, WEF, ID2020 i innymi głównymi graczami w programie The Great Reset, jest prawdopodobnie jednym z powodów, dla których została wybrana do pomocy w zapoczątkowaniu Metaverse.

Oświadczenia Johnson w ostatnich wywiadach dają wgląd w jej własne myślenie wokół koncepcji wirtualnej rzeczywistości rozszerzonej. Na swojej stronie LinkedIn ostatnio omawiała swój pierwszy rok jako CEO Magic Leap. „Rok temu, w środku globalnej pandemii, dołączyłam do Magic Leap jako dyrektor generalny, zainspirowana wizją firmy, aby wzmocnić ludzki potencjał dzięki mocy rozszerzonej rzeczywistości (AR)” – napisała Johnson.

Johnson wyjaśnia, w jaki sposób Magic Leap planuje najpierw podbić korporacyjne środowisko pracy, zanim przejdzie na technologię klasy konsumenckiej. Przedstawia kilka firm, z którymi Magic Leap współpracuje: „Nawiązaliśmy współpracę z firmą Ericsson, aby usprawnić procesy produkcyjne w halach produkcyjnych, zwiększając wydajność i współpracę. Okuliści z Heru wykorzystali naszą technologię do opracowania rozwiązania AR do badań oczu, zastępując kosztowną i nieporęczną maszynę diagnostyczną bardziej przystępnym cenowo narzędziem do diagnostyki wzroku. A Farmers Insurance niedawno wykorzystało Magic Leap do zdalnego szkolenia nowo zatrudnionych likwidatorów szkód podczas pandemii, eliminując potrzebę podróży obciążających środowisko”.

W wywiadzie z lutego 2021 r. Johnson wyraziła również gołosłowne deklaracje na temat „kapitalizmu interesariuszy”, kluczowego elementu programu Wielkiego Resetu WEF. „To, że jesteśmy małą firmą, nie oznacza, że ​​nie możemy przestrzegać zasad dotyczących kapitalizmu interesariuszy” – powiedziała na podcast Leadership Next.

Zaledwie kilka dni przed opublikowaniem tego artykułu Peggy Johnson przemawiała na Web Summit i ujawniła więcej szczegółów dotyczących planów Magic Leap. Johnson powiedziała publiczności, że jesteśmy już we wczesnych etapach Metaverse. Według Johnson, gdy świat fizyczny i cyfrowy łączą się w jedno, ludzie mogą mniej latać i mniej uczestniczyć w fizycznej rzeczywistości. „Pamiętasz, kiedy lekarze nie używali AR do operacji na ciebie?”, Johnson twierdziła, że ktoś może zapytać. „Nie będziesz chciał tego starego doświadczenia, będziesz chciał tylko tego nowego doświadczenia, ponieważ będzie tak dokładny i precyzyjny”.

Podczas Web Summit Johnson stwierdziła, że ​​jej celem było „uwolnienie się” od patrzenia w dół na nasze ekrany, a zamiast tego sprawić, by użytkownicy patrzyli na otaczający ich świat. Jednak pomimo wielu zwolenników Metaverse dążących do całkowitego zanurzenia się w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, Johnson twierdziła, że ​​nie jest to jej celem. „Nie chcę żyć w całkowicie zamkniętym świecie, w którym godzinami wchodzę do innego świata” – stwierdziła. „Chcę żyć w moim fizycznym świecie i mieć ten świat rozszerzony dla mnie. Myślę, że właśnie tam zmierzamy i to jest prawdziwa obietnica Metaverse.

Chociaż sama Johnson może nie zamierzać, aby Metaverse stał się wszechobejmującą rzeczywistością, która zastąpi rzeczywistość fizyczną, dla Zuckerbergów, Microsoftów i WEF na świecie, to jest dokładnie to, co zamierzają dla Metaverse.

Sieć technokratów pracujących nad budowaniem tej rzeczywistości powinna być powodem do niepokoju dla każdego myślącego umysłu. Meta, Microsoft, Google, Apple, Światowe Forum Ekonomiczne, Amazon i inni absolutnie zamierzają wypełnić lukę między rzeczywistością wirtualną a fizyczną. Metaverse służy ich ostatecznej wizji dominacji nad ludzkością za pomocą technologii cyfrowej oraz wymazywania prywatności i indywidualności.

Jedyne, co stoi na drodze tej technokratycznej dystopii, to wolne serca i umysły świata. Musimy odrzucić ten wysiłek i zamiast tego dążyć do ponownego połączenia się z otaczającym nas światem fizycznym. Podczas gdy technokraci próbowali wykorzystać COVID-19 jako metodę zerwania ludzkiego połączenia, abyśmy mogli pragnąć czegoś podobnego do Metaverse, powinniśmy przesunąć tę propagandę i ponownie połączyć się z naszymi bliźnimi i bogatym światem przyrody. Teraz nadszedł czas, aby walczyć o nasze człowieczeństwo, zanim Klasa Drapieżników całkowicie zniesie nasze fizyczne połączenie ze sobą i planetą.

Autorstwo: Derrick Broze
Źródło zagraniczne: TheLastAmericanVagabond.com
Źródło polskie: PolskawLiczbach.blogspot.com

Źródłografia

1. https://www.weforum.org/videos/the-great-narrative-narrating-the-future-english

2. https://www.youtube.com/watch?v=SCGV1tNBoeU

3. https://theconsciousresistance.com/trojanhorse/

4. https://www.thelastamericanvagabond.com/smart-cities-digital-prisons-great-reset/

5. https://www.thelastamericanvagabond.com/social-credit-scores-are-already-here/

6. https://www.theverge.com/22588022/mark-zuckerberg-facebook-ceo-metaverse-interview

7. https://vimeo.com/166807261

8. https://www.nytimes.com/2021/07/25/us/facebook-church.html

9. https://www.counterpunch.org/2021/11/24/why-we-should-reject-mark-zuckerbergs-dehumanizing-vision-of-a-metaverse/

10. https://medium.com/world-economic-forum/welcome-to-2030-i-own-nothing-have-no-privacy-and-life-has-never-been-better-ee2eed62f710#.iq7xtj13v

11. https://www.thelastamericanvagabond.com/climate-lockdowns-begin-fully-vaccinated-now-defined-as-3-shots-osha-suspends-biden-jab-mandate/

12. https://unlimitedhangout.com/2021/11/investigative-reports/un-backed-banker-alliance-announces-green-plan-to-transform-the-global-financial-system/

13. https://www.cbsnews.com/news/metaverse-is-already-here-5-companies-building-our-virtual-reality-future/

14. https://www.magicleap.com/en-us/about

15. https://www.nealstephenson.com/magic-leap.html

16. https://web.archive.org/web/20211031123656/https://www.magicleap.com/en-us/news/news/magic-leap-raises-usd500-million-in-funding

17. https://www.thelastamericanvagabond.com/id2020-defector-speaks-on-techno-solutionism-with-immunity-passports-the-vaccine-deception/

18. https://id2020.org/overview

19. https://id2020.org/alliance

20. https://blogs.microsoft.com/blog/2018/01/22/partnering-for-a-path-to-digital-identity/

21. https://twitter.com/PeggyJ/status/955576818278465537

22. https://fintel.io/so/us/60770k107/blackrock

23. https://www.thelastamericanvagabond.com/the-blackrock-covid-bail-out-plan-written-before-the-crisis-us-govs-lockdown-success-story/

24. https://www.linkedin.com/pulse/my-first-year-magic-leap-opportunity-ahead-magic-leap-inc-/

25. https://www.magicleap.com/en-us/news/partner-stories/spatial-gemba-walks-the-next-big-thing-for-factory-insights

26. https://www.seeheru.com/

27. https://www.farmers.com/

28. https://www.weforum.org/agenda/2021/01/klaus-schwab-on-what-is-stakeholder-capitalism-history-relevance/

29. https://podtail.com/en/podcast/brainstorm-5/presenting-magic-leap-ceo-peggy-johnson-on-leaders/

30. https://www.youtube.com/watch?v=QH_gdAr3kRg

31. https://qz.com/2082336/the-companies-competing-with-facebook-to-build-the-metaverse/

32. https://www.techspot.com/news/92064-microsoft-nvidia-working-their-own-more-practical-metaverse.html

33. https://web.archive.org/web/20210616180353/https://twitter.com/wef/status/849459333486317568?lang=en

3

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.