Wielka klęska wojsk Arabii Saudyjskiej

Opublikowano: 01.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 960

Oddziały jemeńskich szyitów przekroczyły granicę Arabii Saudyjskiej, otoczyły i rozbiły zgrupowanie saudyjskiej armii.

https://www.youtube.com/watch?v=7ua-BMiLTpM

Ruch polityczno-wojskowy jemeńskich szyitów Ansarullah, zwany także ruchem Huti, poinformował w sobotę o wkroczeniu bojowników do saudyjskiej prowincji Nadżran. Jak ogłosił Ansarullah, jego oddziały zdołały wciągnąć w pułapkę aż trzy brygady saudyjskiej armii. Jemeńczycy upublicznili nagrania pokazujące płonące, saudyjskie pojazdy wojskowe oraz saudyjskich jeńców.

Trzy brygady armii saudyjskiej wpadły w pułapkę zastawioną na terytorium Arabii Saudyjskiej przez jemeńskich partyzantów Huti i zostały całkowicie rozbite. Ponad dwustu żołnierzy saudyjskich i najemników walczących po stronie byłego, obalonego prezydenta Jemenu Hadiego zabito, a ponad 2 tysiące wzięto do niewoli.

Jak widać saudyjski agresor, nie może już czuć się bezpieczny nawet na własnym podwórku, o czym świadczy jednoznacznie sobotni atak przeprowadzony przez ruch polityczno-wojskowy jemeńskich szyitów Ansarullah, zwany także ruchem Huti, który zadał jak do tej pory największy cios, będący zarazem największą klęską saudyjskiej armii i to doznaną na własnym terytorium, co do tej pory było dla nich czymś zupełnie niewyobrażalnym, a dziś stało się faktem dokonanym. Tak więc saudyjski agresor, któremu do soboty wydawało się, że z tak ogromnym wsparciem, zarówno militarnym, jak i logistycznym USA oraz Izraela do dziś był absolutnie pewien, że nic podobnego i to nataką skalę, po prostu nie może wydarzyć się na jego własnym terytorium. Aż do teraz!

Autorstwo: Jacek Boki
Na podstawie: Kresy.pl, Konflikty.pl, NCzas.com
Źródło: Niepodległy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Piron 01.10.2019 17:06

    Kilka dni temu w związku z atakami na rafinerię, następca tronu (minister) Arabii Saudyjskiej, w oficjalnym przemówieniu wyzwał Jemeńskich Huti od idiotów i głupków, cytuję: „Tylko kompletny idiota będzie próbować przeszkodzić eksportowi ropy, który pokrywa pięć procent światowego rynku. Strategicznym celem napadających było tylko potwierdzenie tego, że naprawdę są głupi” – podsumował. Niestety po przeczytaniu powyższego artykułu wychodzi na to że po sobotniej szarży oddziałów Huti pan minister swoją wypowiedzią nie tylko się ośmieszył, ale również wykazał totalną ignorancją i bezmyślnością.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.