Wielka klęska wojsk Arabii Saudyjskiej

Opublikowano: 01.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 36

Oddziały jemeńskich szyitów przekroczyły granicę Arabii Saudyjskiej, otoczyły i rozbiły zgrupowanie saudyjskiej armii.

Ruch polityczno-wojskowy jemeńskich szyitów Ansarullah, zwany także ruchem Huti, poinformował w sobotę o wkroczeniu bojowników do saudyjskiej prowincji Nadżran. Jak ogłosił Ansarullah, jego oddziały zdołały wciągnąć w pułapkę aż trzy brygady saudyjskiej armii. Jemeńczycy upublicznili nagrania pokazujące płonące, saudyjskie pojazdy wojskowe oraz saudyjskich jeńców.

Trzy brygady armii saudyjskiej wpadły w pułapkę zastawioną na terytorium Arabii Saudyjskiej przez jemeńskich partyzantów Huti i zostały całkowicie rozbite. Ponad dwustu żołnierzy saudyjskich i najemników walczących po stronie byłego, obalonego prezydenta Jemenu Hadiego zabito, a ponad 2 tysiące wzięto do niewoli.

Jak widać saudyjski agresor, nie może już czuć się bezpieczny nawet na własnym podwórku, o czym świadczy jednoznacznie sobotni atak przeprowadzony przez ruch polityczno-wojskowy jemeńskich szyitów Ansarullah, zwany także ruchem Huti, który zadał jak do tej pory największy cios, będący zarazem największą klęską saudyjskiej armii i to doznaną na własnym terytorium, co do tej pory było dla nich czymś zupełnie niewyobrażalnym, a dziś stało się faktem dokonanym. Tak więc saudyjski agresor, któremu do soboty wydawało się, że z tak ogromnym wsparciem, zarówno militarnym, jak i logistycznym USA oraz Izraela do dziś był absolutnie pewien, że nic podobnego i to nataką skalę, po prostu nie może wydarzyć się na jego własnym terytorium. Aż do teraz!

Autorstwo: Jacek Boki
Na podstawie: Kresy.pl, Konflikty.pl, NCzas.com
Źródło: Niepodległy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 3,83 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

Kilka dni temu w związku z atakami na rafinerię, następca tronu (minister) Arabii Saudyjskiej, w oficjalnym przemówieniu wyzwał Jemeńskich Huti od idiotów i głupków, cytuję: „Tylko kompletny idiota będzie próbować przeszkodzić eksportowi ropy, który pokrywa pięć procent światowego rynku. Strategicznym celem napadających było tylko potwierdzenie tego, że naprawdę są głupi” – podsumował. Niestety po przeczytaniu powyższego artykułu wychodzi na to że po sobotniej szarży oddziałów Huti pan minister swoją wypowiedzią nie tylko się ośmieszył, ale również wykazał totalną ignorancją i bezmyślnością.