Wielka kara dla „YouTube” za cenzurę protestów antyepidemicznych

Opublikowano: 14.07.2021 | Kategorie: Media, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1190

Popularny serwis społecznościowy „YouTube” otrzymał grzywnę w wysokości 100 tys. euro. Niemiecki sąd uznał, że platforma, usuwając nagranie z protestów przeciwko lockdownowi, dopuściła się cenzury.

Niemiecki sąd potraktował to zachowanie jako celowe i postanowił nałożyć karę finansową w wysokości 100 tys. euro. Warto dodać, że jest to najwyższa grzywna, jaką Niemcy nałożyły na „YouTube”.

Wyrok sądu pokazuje, że Europa kładzie większy nacisk na wolność słowa i dowolność w publikowaniu informacji niż Stany Zjednoczone. Wyrok niemieckiego sądu jest w pewnym sensie historyczny, ponieważ „YouTube” musi zapłacić grzywnę za cenzurę i nie może tutaj powoływać się na stosowane przez siebie tzw. wytyczne dla społeczności, czyli zbiór zasad określający, jakie materiały są dozwolone, a jakie nie.

Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych serwisy takie jak „YouTube”, „Facebook” czy „Twitter” praktycznie stoją ponad prawem i samodzielnie decydują o cenzurze wpisów i filmów oraz blokowaniu kont, choć tamtejsza konstytucja zabrania ograniczania wolności słowa.

Na podstawie: Reclaimthenet.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 4,64 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Jak wielka kara?!

Dużą karę, bo nie wielką – dostał VW w USA – 80mld USD ? Dobrze pamiętam?

To tak jak by kowalskiemu dać mandat na 2gr. Bądźmy poważni!

Cosmo
Użytkownik

No to pewnie jednodniowe dochody z reklamy gumy turbo na YT. Żona killera dostawała więcej na waciki.

Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Im dłużej istnieje US i A i nazistan germania, tym krócej będzie istnieć reszta świata