Wielka ewakuacja po zniszczeniu tamy w Oroville

Opublikowano: 15.02.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 582

Prawie 190 tysięcy ludzi ewakuowano w Kalifornii z powodu zniszczenia zapory koło Oroville. Część mieszkańców ulokowano w schronisku ewakuacyjnym Czerwonego Krzyża w mieście Chico.

Mieszkańcy miejscowości Marysville, Olivherst, Wheatland, Live Oak, Plumas Lake, Gridley, Oroville, Yuba City zostali ewakuowani z powodu zniszczenia najwyższej w Stanach Zjednoczonych tamy. Musieli szybko opuścić swoje domy, zabierając po prostu wszystko, co niezbędne. Według jednego z mieszkańców Roberta Brabanta podczas ewakuacji na drogach zgromadziło się wiele osób i powstał chaos.

Natychmiastową ewakuację ogłoszono z powodu zniszczenia tamy w miejscowości Oroville. Ulewne deszcze doprowadziły do erozji podstawowego, a następnie pomocniczego kanału zrzutowego. Ich zniszczenie może doprowadzić do tego, że strumienie wody niekontrolowanie popłyną w dół i zaleją pobliskie miejscowości.

Gubernator stanu Kalifornia Jerry Brown nakazał wprowadzenie stanu wyjątkowego. Ponad 20 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej jest w pełnej gotowości. Władze zaczęły też podejmować działania w celu obniżenia poziomu wody w jeziorze Oroville.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o