Wielka Brytania zakaże stosowania blokerów dojrzewania

Opublikowano: 10.06.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1572

Brytyjska Narodowa Służba Zdrowia ogłosiła w piątek, że planuje zakazać stosowanie blokerów dojrzewania poza badaniami klinicznymi, a także w coraz większym stopniu będzie regulować leczenie nieletnich związane ze zmianą płci.

25-stronicowy dokument dla lekarzy z Wielkiej Brytanii określa, że ​​NHS „przyjmie holistyczne, multidyscyplinarne, zintegrowane podejście do oceny i reagowania na indywidualne potrzeby” i skupi się na „pełnym zaangażowaniu dziecka lub młodej osoby i ich rodziny”.

„Znaczący odsetek dzieci i młodych ludzi, którzy są zaniepokojeni kwestiami niezgodności płci, doświadcza w swoim życiu współistniejących problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, neurorozwojowymi i/lub osobistymi, rodzinnymi lub społecznymi. Związek między tymi przejawami a niezgodnością płci może nie być od razu widoczny i często wymaga starannej eksploracji” – czytamy w raporcie.

NHS uznaje również „wzrost rozpowszechnienia potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego” i „zaburzeń neurorozwojowych” wśród młodzieży, które zostały zidentyfikowane jako choroby współistniejące z dysforią płciową. Nowe protokoły wymagają teraz uwzględnienia „ekspertyzy w bezpośredniej ocenie autyzmu, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i innych form neuroróżnorodności” w planie leczenia nieletniego, gdy lekarz zajmuje się dysforią płciową.

Republikanie w Missouri, Luizjanie i na Florydzie podjęli w ostatnich miesiącach kroki w celu wprowadzenia podobnych zakazów dotyczących medycyny zmieniającej płeć dla nieletnich, a kwestia ta stała się głównym tematem kampanii prezydenckiej w 2024 roku.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 10.06.2023 15:54

    Chyba zaczyna do nich ,,docierać,, że z homosi dzieci nie będzie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.