Wielka Brytania zablokowała konta bankowe RT

Opublikowano: 18.10.2016 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 203

W poniedziałek redaktor naczelna kanału telewizyjnego Margarita Simonian poinformowała, że wszystkie konta bankowe RT w Wielkiej Brytanii zostały zamknięte i że decyzja w danej sprawie jest nieodwołalna. Dziennikarze agencji Ria Novosti są w posiadaniu kopii listu, który National Westminster Bank skierował do zarządu RT. „Bank zrewidował umowę o świadczeniu Państwu usług bankowych i doszedł do wniosku, że nie może dłużej świadczyć takich usług”. Autorzy listu zaznaczają, że bank przestanie świadczyć usługi po upływie miesiąca od daty wysłania powiadomienia.

Duma Państwowa będzie żądać wyjaśnień od oficjalnych władz Wielkiej Brytanii w związku z zamknięciem kont RT – oświadczył w poniedziałek członek Komitetu do Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej Siergiej Żelezniak. „Będziemy żądać od oficjalnych władz Wielkiej Brytanii wyjaśnień w związku z powstałą sytuacją. Będziemy pomagać zespołowi telewizji RT w dochodzeniu swoich praw. Będziemy też domagać się, by organizacje międzynarodowe, takie jak Rada Europy, ONZ, a także międzynarodowe społeczności dziennikarzy i obrońców praw człowieka, zajęły stanowisko w danej sprawie” — powiedział Żelezniak.

„Najwyraźniej, wychodząc z UE, Londyn zostawił w Europie wszystkie swoje zobowiązania z zakresu wolności słowa, żeby, jak to się mówi, zacząć nowe życie bez złych nawyków” — napisała na swoim profilu na “Facebooku” rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

Polityk i publicysta, były członek brytyjskiego parlamentu George Galloway uważa ten krok za upolityczniony. “Głównym bohaterem jest bank, ale nie ma wątpliwości, że przed podjęciem tej decyzji jego przedstawiciele konsultowali się z rządem Wielkiej Brytanii i otrzymali jego zgodę na taki grubiański i jawnie upolityczniony krok” — oświadczył Galloway w wywiadzie dla Sputnika.

Wcześniej decyzja o zablokowaniu rachunków RT została podjęta po rozmowach w Londynie między różnymi członkami koalicji w kwestii sankcji wobec Rosji i Syrii. “Oczywiście mówimy o “pierwszym strzale”, który znamionuje początek nowego ataku. Wielka Brytania decyduje się na jawną zdradę głoszonych przez nią samą zasad wolności słowa i wypowiedzi, maglując stosunki między Londynem a Moskwą nie tylko już do czasów zimnej wojny, ale dosłownie cały wiek wstecz” – zaznacza polityk.

“Firma RT od dawna była solą w oku Wielkiej Brytanii i USA w kwestii Ukrainy, Bliskiego Wschodu i w wielu innych dziedzinach. Kanał wywołuje coraz większe obawy i to odbijało się na oświadczeniach składanych w Parlamencie i komisjach, jak również na szczeblu ministerialnym. Niepokoi ich ten fakt, że popularność RT rośnie, a kanał zyskuje coraz większe zaufanie ze strony społeczeństwa niż państwowe media Wielkiej Brytanii” — podsumowuje Galloway.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o