Wielka Brytania wprowadzi „cyfrowy paszport zdrowia”

Opublikowano: 27.05.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1353

Rząd Wielkiej Brytanii przygotowuje się do wprowadzenia nowego „cyfrowego paszportu zdrowia”, aby monitorować prawie każdy aspekt życia obywateli w imię wzmocnienia zarządzania zdrowiem publicznym.

Brytyjska firma ds. bezpieczeństwa cybernetycznego VST Enterprises we współpracy z rządem Wielkiej Brytanii, opracowała aplikację o nazwie COVI-PASS do śledzenia „historii testów Covid-19 i odpowiedzi immunologicznej oraz innych istotnych informacji zdrowotnych” przy użyciu bazy danych o nazwie „VCode”. Witryna COVI-PASS określa tę technologię jako „najbezpieczniejszy na świecie cyfrowy paszport zdrowotny, oparty na opatentowanej technologii, nagrodzonej przez Komisję Europejską „Pieczęcią doskonałości” i wykorzystywanej w różnych projektach ONZ”.

Sam „VCode” jest opisywany jako kompletna technologia, która może przechowywać każdy wrażliwy szczegół dotyczący życia za pomocą oprogramowania szyfrującego klasy wojskowej. „Bezpiecznie przypisz dowolną formę informacji do swojego VCode®. Twój kod VCode® może przechowywać wszystko od szczegółów tożsamości, informacji alarmowych, dokumentacji medycznej, metod płatności, numerów rejestracyjnych samochodów, danych z wizytówek, linków do mediów społecznościowych i wielu innych informacji z tego samego kodu.”

Firma twierdzi, że ta technologia „pozwoli” ludziom „bezpiecznie wrócić” do pracy, sugerując, że ta technologia może być obowiązkowa jeśli ludzie będą chcieli powrócić do pracy. „Bezpieczny cyfrowy paszport zdrowotny, COVI-PASS™ łączy i wyświetla certyfikowany wynik testu Covid-19 z odpowiedzią immunologiczną użytkownika, wykorzystując bezpieczną bramkę biometryczną, umożliwiając bezpieczny powrót do pracy i życia” – twierdzi strona internetowa. „COVI-PASS™ dostępny biometrycznie w telefonie komórkowym lub przechowywany w breloczku lub RFID, stanowi unikalny, uwierzytelniony sposób dla służb rządowych/zdrowotnych i firm, aby zapewnić bezpieczne środowisko pracy”.

Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, promotor depopulacji Bill Gates reklamował już „paszporty odpornościowe” jako środek niezbędny do badania kontaktów międzyludzkich populacji USA by ponownie otworzyć gospodarkę. „Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby szerokie, dobrowolne przyjęcie narzędzi cyfrowych” – napisał w Washington Post. „Na przykład istnieją aplikacje, które pomogą ci zapamiętać, gdzie byłeś, czy kiedykolwiek miałeś pozytywny wynik testu, możesz przejrzeć historię lub podzielić się nią z każdym kto przyjdzie by dowiedzieć się o twoich kontaktach”.

„Niektóre osoby zaproponowały by telefony wykrywały inne telefony w ich pobliżu za pomocą Bluetootha i emitowały niesłyszalne dla ludzi dźwięki. Jeśli ktoś uzyska wynik pozytywny, jego telefon wyśle ​​wiadomość do innych telefonów, a ich właściciele będą mogli zostać przetestowani. Gdyby większość ludzi zdecydowała się zainstalować tego rodzaju aplikacje, pewnie by to pomogło”.

Autorstwo: Jamie White
Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 2,29 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

Cyfrowe narzędzia inwigilacji, w odpowiedzi na nie istniejącą pandemię?. Dlaczego nie, wystarczy odpowiednio ukierunkowana narracja w mediach oraz na Facebooku, i nieświadomy (zmanipulowany) naród będzie się wręcz domagał takich rozwiązań (no bo kto by nie chciał wiedzieć, czy przebywa w odpowiedniej odległości od zakażonego?).

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ