Wielka Brytania rusza na podbój kosmosu

Opublikowano: 20.07.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 593

W Sutherland (Szkocja) powstanie pierwszy w Wielkiej Brytanii kosmodrom – informuje BBC.

Półwysep A’Mhoine został wybrany ze względu na dogodną lokalizację, która umożliwia pionowe wystrzeliwanie rakiet i wyprowadzanie satelitów na orbitę.

Narodowa agencja kosmiczna Wielkiej Brytanii przeznaczyła na wdrożenie tego projektu 2,5 mln funtów szterlingów (prawie 3,5 mln dolarów). Pokieruje nim rządowa agencja rozwoju gospodarczego i socjalnego Highlands and Islands Enterprise (HIE). W budowie kosmodromu będzie uczestniczyć też duża amerykańska firma z branży kosmicznej.

Pierwszy start zaplanowano na 2020 r.

— Międzynarodowy sektor kosmiczny rośnie w siłę. Chcemy mieć pewność, że nasz region zdoła wyciągnąć z tego korzyści ekonomiczne dzięki takiej wspaniałej możliwości – powiedziała Charlotte Wright, prezes zarządu HIE.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Niewypadamiteraz 21.07.2018 00:12

    Gdy na końcu pojawiło się “LAUNCH UK” pomyślałem, że Wielka Brytania odlatuje 😉 Animacja wygląda jak zapowiedź aplikacji do smartfona i pewnie za jakiś czas podobne im urządzenia będą sterować takimi przedsięwzięciami.

    Oczywiście te plany są niczym w porównaniu do Polskiego Programu Kosmicznego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.