Wielka Brytania prowadzi eksperymenty z bronią chemiczną

Opublikowano: 22.03.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 963

Wielka Brytania prowadzi eksperymenty z bronią chemiczną – oświadczył dowódca wojsk obrony radiacyjnej, chemicznej i biologicznej Igor Kiriłłow.

Według jego słów prace i badania nad truciznami prowadzi laboratorium Porton Down zlokalizowane „szczęśliwym zbiegiem okoliczności” w kilku kilometrach od Salisbury.

„Faktem powszechnie znanym i uznanym w 2006 roku przez rząd Wielkiej Brytanii jest przeprowadzenie przez państwo eksperymentów na Ronaldzie Maddisonie i 360 innych obywatelach w celu zbadania działania bojowego sarinu na człowieka” — powiedział Kiriłłow.

Rosyjski wojskowy zauważył, że Porton Down jest ściśle tajnym obiektem, który oficjalnie zajmuje się utylizacją starych modeli broni chemicznej, a także prowadzi eksperymenty pod pretekstem opracowania środków ochronnych przed oddziaływaniem broni chemicznej i biologicznej.

W poniedziałek do Wielkiej Brytanii przybyli eksperci OPCW, mają się spotkać z dyrekcją laboratorium Porton Down i przedstawicielami Scotland Yard w celu omówienia procesu przekazania próbek substancji, którą otruto Siergieja Skripala i jego córkę.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 22.03.2018 17:41

    Kto jak kto, ale zaraz po zydach, angole to drugi naród wybramy, który nigdy nie popełnia przestepstw… Nie morduje niewygodnych polityków w innych krajach, nie sponsoruje przewrotów, nie wysyła cichaczem swoich szwadronów smierci, w Irlandii nie mordowali cywili…
    Zatem panie generale, ruski, co pan tu za brednie opowiadasz… Bo skoro jestes “ruski” to NA PEWNO łżesz, nawet bardziej, jak angielski “wódz”, co znalazł broń chemiczna w Iraku…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.