Wielka Brytania odsyła imigrantów do Francji

Opublikowano: 26.01.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1388

Wielka Brytania zaczęła zawracać imigrantów, którzy przekroczyli Kanał La Manche, do Francji w celu powstrzymania przyszłych prób niekontrolowanego przekraczania Kanału. W zamian za możliwość odsyłania cudzoziemców, rząd Wielkiej Brytanii zgodził się zapłacić 6 mln funtów za nowy sprzęt dla strażników francuskiego wybrzeża.

Sajid Javid, minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, ogłosił, że między Wielką Brytanią a Francją została zawarta umowa, w ramach której, strażnicy brytyjskiego wybrzeża będą mogli odsyłać do Francji imigrantów, którzy bez pozwolenia przekroczyli Kanał La Manche. Francja otrzyma za to 6 mln funtów na zaopatrzenie swojej straży granicznej m.in. w drony oraz monitoring wzdłuż francuskiego wybrzeża.

Brytyjskie MSW poinformowało, że już w czwartek rano część imigrantów, którzy pod koniec zeszłego roku dotarli na łódkach do Kent, została deportowana z powrotem do Francji.

Działania takie mają odstraszać imigrantów przed podejmowaniem nie tylko niekontrolowanej przez władze, ale też często niebezpiecznej dla ich zdrowia i życia, przeprawy przez Kanał La Manche w małych łódkach.

Jak informuje “The Independent”, umowa dotyczy imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli Kanał najwcześniej 1 października 2018 roku. Oznacza to, że działania deportacyjne mogą dotyczyć setek mężczyzn, kobiet i dzieci.

Nawet jeśli imigranci rozpoczęli już starania o brytyjski azyl, rząd UK będzie dążył do przeniesienia odpowiedzialności na Francję, choć oczywiście będzie miał też możliwość pozytywnego rozpatrzenia wniosków o status uchodźcy w Wielkiej Brytanii.

Szef brytyjskiego MSW był już wcześniej oskarżany o zły stosunek do imigrantów i o odgórne zakładanie ich złej woli. Minister sugerował bowiem, że przeprawianie się przez Kanał na małej łódce niekoniecznie oznacza poszukiwanie azylu, ponieważ przepływający mogli znaleźć bezpieczeństwo w krajach, do których dotarli wcześniej – choćby we Francji. Niezrozumiały wydaje się dla niego wysiłek podejmowany, by dostać się aż do Wielkiej Brytanii.

W związku z tym, minister zadeklarował, że otrzymanie brytyjskiego azylu będzie bardzo trudne.

Krytycy nazywają sugestie Javida odrażającymi i zwracają uwagę, że każda próba ingerencji we wnioski o azyl lub osądzenie z góry, bez sprawiedliwego postępowania, czy ktoś rzeczywiście potrzebuje azylu, czy tylko udaje, byłaby niezgodna z prawem.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Łukasz Enki
Użytkownik
Łukasz Enki

Kobiety i dzeci nie przekrqczaja kanalu na łódkach pfff