Wielka Brytania nie wróci do niekontrolowanej imigracji

Opublikowano: 04.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1264

Ostatnie tygodnie były trudne dla Wielkiej Brytanii z powodu niedoborów kierowców ciężarówek. W sklepach brakowało więc produktów, natomiast paliwo do stacji benzynowych musi dowozić wojsko. Brytyjski premier Boris Johnson nie zamierza jednak rozwiązywać tych problemów poprzez powrót do dotychczasowej polityki niekontrolowanej imigracji.

Przez dobrych kilkanaście dni przedstawiciele rządu Partii Konserwatywnej nie wypowiadali się na temat niedoborów na stacjach paliw oraz w sklepach spożywczych. Dopiero kilka dni temu Johnson starał się uspokoić społeczeństwo. Twierdził więc, że brak paliwa był spowodowany masowym wykupywaniem go z powodu gróźb branży paliwowej i transportowej, dotyczących możliwości racjonowania paliwa.

Taki pomysł miał być odpowiedzią na braki kadrowe wśród kierowców ciężarówek. Zwykli kierowcy zaczęli więc z tego powodu robić zapasy. Brytyjski rząd zmobilizował ostatecznie 200 wojskowych kierowców, którzy mają zacząć dowozić paliwo na stacje benzynowe. Warto podkreślić, że z powodu braku surowca wiele z nich zdecydowało się na tymczasowe zawieszenie swojej działalności.

Braki kadrowe w branży transportowej mają być spowodowane nowymi przepisami, będącymi następstwem opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Zaostrzono zwłaszcza dotychczasowe prawo imigracyjne, zastępując je systemem punktowym. W ten sposób Brytyjczycy chcą przyciągnąć do swojego kraju jedynie wysoko wykwalifikowanych obcokrajowców.

Johnson zapewnił, że mimo przejściowych problemów polityka jego państwa nie zmieni się. Zwłaszcza biorąc pod uwagę podobne problemy występujące także w innych krajach, takich jak choćby Stany Zjednoczone czy Chińska Republika Ludowa. Nie ma więc powrotu do wcześniejszej polityki niekontrolowanej imigracji. Brytyjska gospodarka ma bowiem opierać się na wyższych płacach i lepszych kwalifikacjach pracowników.

Lider konserwatystów zauważył, że przez dziesięciolecia przyjęty system pozwalał branży transportowej na nieinwestowanie w infrastrukturę (choćby w postoje) i w samych pracowników. Tym samym ten sektor gospodarki opierał się na ciężko pracujących ludziach przyjeżdżających z zagranicy. W referendum o Brexicie i w ostatnich wyborach parlamentarnych Brytyjczycy głosowali tymczasem za zmianą dotychczasowego systemu.

Na podstawie: Bankier.pl, TheGuardian.com, DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. qhashbba 04.10.2021 13:00

    Przeciez tutaj caly czas jest niekontrolowana emigracja, tylko ze na pontonach w Dover.

  2. Komzar 04.10.2021 18:54

    Niestety, ale tu ma rację. Przez lata pracownicy ze wschodu ściągnęli płace w dół w UK, bo godzili się na bardzo niskie stawki. Jedynie kto się na tym dorobił to kilku, już bogatych przedsiębiorców.
    Myślę, że teraz liczą (ministrowie) na to, że po paru latach ustali się nowa równowaga ekonomiczna, gdzie ludzie będą zarabiali więcej. Tak jak było to już 20 lat temu w UK.
    Pamiętam na początku w Norwegii były przepisy, że obcokrajowiec nie może zarabiać mniej niż Norweg. To jakoś trzymało ich standard. Nie wiem jak jest teraz, ale pewnie już się zmieniło. 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.